Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jawa CZ 175 sprzęgło ślizga się na zimnym silniku

wase1432 12 Maj 2009 22:33 5353 5
  • #1 12 Maj 2009 22:33
    wase1432
    Poziom 11  

Witam. Mam CZ'tę 175 rocznik 86.Problem polega w sprzęgle.... Zimny olej się ślizga a na gorącym ciągnie....Nowe tarcze nowa linka co dalej?? Nie mam pojęcia:/ Może ktoś pomoże?? GG 13924469 :) P Dodam że olej to hipol....A sprzęgło nie dawno było lecz z tygodnia na tydzień coraz gorsze....

0 5
  • #2 12 Maj 2009 23:55
    wpsowa692
    Poziom 24  

witam a półautomat sprzęgła dobrze ustawiony?

0
  • #3 13 Maj 2009 08:10
    cyborg39
    Poziom 24  

Obejrzyj dokladnie kosz sprzeglowy i zabierak, zapewne na wrebach kosza porobily sie takie odciski od tarcz i nie maja one zbytniej checi sie przesuwac, co skutkuje tym co opisujesz. Pewnie bedziesz musial poszukac lepszego kosza (lepiej nowego) albo stary dac do regeneracji w porzadnym zakladzie, regeneracja polega na przefrezowaniu lub przedlutowaniu wrebow do zabielenia-wyrownania wrebow, koniecznie w podzielnicy zeby wszystkie wypusty w tarczy opieraly sie o wreby w koszu. Podobne odciski moga byc w zabieraku, tu juz nie ma mozliwosci regeneracji jedynie wymiana na nowy.
    Co do oleju to Hipol nie jest najlepszym olejem, to jest gesty olej, typowo przekladniowy a tu olej ma rowniez smarowac i chlodzic sprzeglo. Zalecalbym jakiz rzadszy olej, w najgorszym wypadku jakis Lux lub Superol-zalezy od tego ile chcesz na niego wydac

0
  • #4 13 Maj 2009 22:47
    wpsowa692
    Poziom 24  

zdejmij prawy dekiel i poluzuj nieco śrubę regulacji sprzęgła a najlepiej daj fotkę tego automatu od sprzęgła.

Dodano po 34 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/automat_jawa_1253.jpg
    Pewnie masz trochę inny automat,ale o tę śrubę mi chodziło poluzuj ją tak żeby była luźno jak nadal będziesz miał poślizg sprzęgła to dopiero szukaj dalej.

0
  • #5 14 Maj 2009 09:27
    cyborg39
    Poziom 24  

Wase1432, przepraszam nie widziałem że odpowiadasz sam sobie. Ja juz ci odpowiedziałem, nie wiem czy oczekujesz że motocykl naprawi się sam jak otrzymasz wiecej podpowiedzi? Po prostu rozmontuj sprzęgło, zobacz co w nim jest nie tak, jeśli mialem rację to zastosuj się do mojej powyższej rady, zmontuj wszystko, wyreguluj sprzęgło i ciesz się jazdą bo pogoda jest w sam raz na jeżdżenie;)

0
  • #6 14 Maj 2009 11:11
    wase1432
    Poziom 11  

Sprzegło zrobiłem...Musiałem idealnie wyregulowac połałtomat sprzegła i olej zmieniłem na superol...Dzieki za rady!! Ps. A motor i tak sprzedaje....:)

0