Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Garmin 5.00.30 błąd kalkulacji trasy,nazwy krajów,

12 Maj 2009 22:40 5346 13
  • Poziom 23  
    Witam.
    Zakupiłem telefon nokia 5800.Zainstalowałem produkt Garmin 5.00.30 xt na telefonie.Zainstalowałem program mapsource,zainstalowałem i odblokowałem produkt City Navigation Europe NT V9 i przekopiowałem większość obszarów Europy na kartę.
    Jest to jedyna mapa wykazywana( zestawy map) w urządzeniu.
    Chciałem przeprowadzić kalkulację trasy z Anglii do Polski lub innego kraju Europy.Podczas kalkulacji otrzymuję komunikat o błędzie kalkulacji i braku pamięci.
    Wiele wątków na forach opisuje sytuację kiedy zainstalowane są dwie mapy i powstaje konflikt.
    Ja zainstalowałem jedną a problem jest taki sam.
    Czy mam produkt wadliwy na telefonie?
    W mapsource w oknie mapy mam jest 127pozycji.Czy to wszystko osobne mapy czy część produktu City Navigator?
    Druga sprawa.
    Podczas wyszukiwania miejsca docelowego muszę podawać dany kraj w języku z którego pochodzi(np Espana,Deutschland,England)
    Czy tak ma być?
    W ustawienia/wyświetlanie/tekst ustawiony jest na polski.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 31  
    Nie wiem gdzie zainstalowałeś aplikacje, ja proponowałbym kartę pamięci, poza czy instalujesz oryginalne mapki czy jakieś crackowane?
    Co do wprowadzania nazw miejscowości niby łatwiej wprowadzić miejscowość po polsku, ale niektóre nazwy mają specyficzne znaki diakrytyczne odpowiednie dla danego kraju oraz niekażdą nazwę miejscowości da się przetłumaczyć, np: http://tinyurl.com/pbh38g
  • Poziom 23  
    Witam.Program został zainstalowany na karcie.Folder można łatwo znaleźć.
    Na innych forach ludzie piszą,że dla tej nawigacji tak już jest z tym nazwami.
    Trochę to irytujące nie wiedzieć jak wpisać nazwę do nawigacji znając jej odpowiednik w języku polskim.

Dodano po 1 [minuty]:

wowerman napisał:
    Witam.Program został zainstalowany na karcie.Folder można łatwo znaleźć.
    Na innych forach ludzie piszą,że dla tej nawigacji tak już jest z tym nazwami.
    Trochę to irytujące nie wiedzieć jak wpisać nazwę do nawigacji znając jej odpowiednik w języku polskim.

PS. Zmiana na jezyk angielski nic nie daje.
  • Poziom 35  
    Przeinstaluj Garmina. Jeżeli nie pomoże, to polecam symbianos.pl
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 23  
    Symbianos i inne fora już odwiedziłem i się zarejestrowałem.
    Czy jeśli nic nie pomoże to po instalacji nowego Garmina będę miał ten sam nr ID urządzenia?
    Czy po prostu zachować katalogi typu Voice,Poi,vehicle , pliki aktywacyjne sw.unl,gmapsupp.unl oraz mapę GMAPSUPP.IMG
  • Poziom 35  
    Wywal wszystko - ID urządzenia generujesz na podstawie IMEI, więc się nie zmieni. Z doświadczenia wiem, że jeżeli coś w Garminie nie chodzi, to trzeba sformatować karte i fona. Wtedy zainstaluj i zobacz czy jest OKI.
  • Poziom 23  
    Właśnie formatuję kartę.Szkoda bo tyle godzin się męczyłem.
    Próbowałem skopiować mapę CN v9 ale dzieje się to samo.
  • Poziom 35  
    Zanistaluj Garmina, spolszczenie, ściągnij już gotową mapę i wrzuć ręcznie na kartę pamięci. Następnie wygeneruj pliki *.unl i wszystko powinno pięknie śmigać :)
  • Poziom 23  
    Mam dwa katalogi z wszystkimi plikami instalacyjnymi.Jedna wersja instalacyjna jest 4xxxx a w innej wersji jest 5xxxx
    Dziwne jest to,że chciałem zainstalować ponownie wersję 4xxx i zamiast pliku sis w fonie mam exe i nie mogę otworzyć aplikacji.
    Teraz instaluję wersję 5xxxx i zobaczymy jak dalej.
  • Poziom 23  
    Moja wina.Nie formatowałem karty w tel tylko z poziomu windowsa.Teraz mam zainstalowany Garmin 5.... ale problem jest ten sam.
    Dziwne ,że wytyczono trasę Z Lonynu do Liverpoolu bez problemów.Jednak jeśli chcę pojechać do innego kraju to znów dostaję komunikat o błędzie kalkulacji i pamięci.
    Może z mapą jest coś nie tak?
  • Poziom 35  
    Pod tym adresem masz dokładnie opisane co i jak. Nie będę powielał tekstu. Jeżeli po ponownej pełnej instalacji nie będzie chodzić, to zrób backup fona i go sformatuj kodem. Dla bezpieczeństwa sformatuj także kartę i przeprowadź proces od nowa - nie ma bata, żeby nie chodziło ;)

=================================================

Ściągnij mapę Garmin City Navigator Europe 2009 w wersji IMG i wrzuć ręcznie na kartę przez czytnik - musi działać.
  • Poziom 23  
    karta swierzo sformatowana.kodami tez juz robilem reset.
  • Poziom 29  
    Garmin po prostu wykłada się na liczeniu długich tras miałem to samo z n96, m95 8gb pomimo że te telefony maja sporo ramu to i tak miałem komunikat brak pamięci, sprawdzałem na v5,000 v5,2000 v5,4000 żadnego rozwiązanie nie znalazłem po prostu trzeba trasę liczyć na raty to chyba jedyne rozwiązanie
  • Poziom 23  
    Rozumiem ale jakiekolwiek wyliczenie trasy nawet Z Anglii do Francji kończy się niepowodzeniem.Co to za nawigacja co nie wyliczy trasy do 500 czy 1000km?
    Miałem tom tom 6 na nokii n73 i wyliczenie trasy z Anglii do Polski zajęło mu 10sekund.
    Próbowałem też wgrać mapę w formacie img i przekopiowałem też nowe pliki sw.unl oraz gmapsupp.unl ,niestety Garmin podaje komunikat że potrzebna jest mapa szczegółowa do obliczenia trasy.To znaczy,że mapa nie została odblokowana.
    Próbowałem następne pliki i znów to samo.
    W życiu nie miałem tylu problemów z nawigacją.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Psim swędem udało mi się uruchomić wszystko.Mam Garmina 5,całą mapę City Navigation Europe NT 2009.
    Skopiowałem zapisane wcześniej pliki odblokowujące dla wcześniejszej mapy(też CNE 2009).
    Mam kilka pytań.Czy ta nawigacja kiedy wczytuje dane typu miasta,oblicza trasę to jest trochę zamulona?
    Mam na myśli klikanie w ekran i czekanie na reakcję,klikanie w przyciski skalowania (zoom) czy przewijanie nazw ulic,miast,itd?
    Inna sprawa to nie ma głosów w tej wersji?
    Czy jak zainstaluję support files dla wcześniejszej wersji Garmina to będzie działać?
    Bo właśnie to robię.
    Czy lepiej przenieść pliki mapy i unl w bezpieczne miejsce zainstalować wcześniejszą wersję Garmina i będzie działać szybciej?
    Ostatnie pytanie.Czy ta mapa działa z wersjami wcześniejszymi?

Zainstalowałem support files 4xxxx i mam głosy ale tych załadowanych poi loaderem pobranych ze strony Garmina nie mam w spisie w GŁOSY.
    Wytyczenie trasy do Polski1400km lub Hiszpanii 1900km bez problemu (tylko robi to trochę dłużej niż tom tom).