Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyimaginowana turbo sprężarka. Jest to możliwe?

Tomek331 13 Maj 2009 00:06 8024 22
    Tomek331
    Poziom 26  
    Witam, zastanawia mnie taka rzecz, czy można wykonać jakiś układ lub coś kupić co dawało by taki dźwięk jak turbo sprężarka w samochodzie, np ten pisk przy zmianie biegów itp. Jest takie coś możliwe?
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego
    Sa różne gadżety na rynku. Zaglądałeś na fora dotyczące tuningu.
    Ja kilka lat temu widziałem w polonezie przykręconą taką turbinkę do koła pasowego alternatora (kształtem przypominała jedną część turbiny odkurzacza) która wydawała dźwięki podobne do turbiny (świst)
    Tomek331
    Poziom 26  
    Mi chodzi jedynie o ten świst, nie musi być nic pod maską. Jaką to ma nazwę? Byłem u siebie w mieście we wszystkich sklepach motoryzacyjnych oraz w jakichś tam firmach co tuningują samochody, to powiedzieli, że o czymś takim nie słyszeli :|
    bandzior2
    Poziom 26  
    W turbie mam 2 rodzaje dźwięków. Podczas wciśniętego pedału gazu słychać świst a po nagłym puszczeniu słychać "pcy" wtedy otwiera się zawór blow off i upuszcza zbędne ciśnienie. Najlepiej to sobie zamontuj turbo i będziesz miał 2 dźwięki i w dodatku przyrost mocy. A jest to możliwe bo wiem ;) Ze Skody Felicii przy zmontowaniu turbo można z 60KM uzyskać 120KM/
  • Pomocny post
    hardstone
    Poziom 12  
    jest takie coś co się nazywa chyba ''turbo whistler'' to taki turbo gwizdek wkładany do rury wydechowej.Szukaj na allegro,zobacz na youtube...
    Tomek331
    Poziom 26  
    bandzior2 napisał:
    W turbie mam 2 rodzaje dźwięków. Podczas wciśniętego pedału gazu słychać świst a po nagłym puszczeniu słychać "pcy" wtedy otwiera się zawór blow off i upuszcza zbędne ciśnienie. Najlepiej to sobie zamontuj turbo i będziesz miał 2 dźwięki i w dodatku przyrost mocy. A jest to możliwe bo wiem ;) Ze Skody Felicii przy zmontowaniu turbo można z 60KM uzyskać 120KM/

Mnie jednak w moim Mondeo wystarczy te 115KM, pomimo młodego wieku nie lubię szaleństw ale jak słyszałem jak gość jechał subaru i ten świst to aż mi się spodobało :D
    janek4411
    Poziom 2  
    bandzior2 napisał:
    Ze Skody Felicii przy zmontowaniu turbo można z 60KM uzyskać 120KM/
    Samo zamontowanie turbiny da taki przyrost mocy?Jak długo taki silnik wytrzyma? :D
    MatiZ
    Poziom 15  
    przy soft turbo-czyli max doładowanie 0.5bar mozesz uzyskać 100KM z 1l pojemności skokowej
    harnasx
    Poziom 22  
    Z całą uprzejmością na jaką się moge zdobyć KOLEGO zainwestuj w lepsze opony, wycieraczki, zrób przegląd zawieszenia i hamulców, kup lepsze żarówki a nie POPIERDUŁKI bedziesz montował!
  • Pomocny post
    Jarzab M
    Poziom 17  
    Kolego >>"Harnasx". Myśle że nie masz racji. Czy to, że kolega Tomek331 chce troche pobawic sie autem i zrobić tak zeby mu sie podobało to cos złego? A moze juz ma dobre opony, wycieraczki i przeglad? A zarówki to moze sobie na ksenony wymienic jak bedzie mu sie podobało. Przestan krytykować ludzi za to ze chca cos sobie troche autko "podrasowac".
  • Pomocny post
    pgoral
    Poziom 26  
    W pełni się zgadzam z przedmówcą! w dłuższej perspektywie napewno będziesz zadowolony.

A jak koniecznie coś musi piszczeć to kup gwizdek montowany w wydech. Jak się przyciśnie gaz na obrotach to ładny dźwięk jak by turbo działało.
    Moulder
    Poziom 23  
    MatiZ napisał:
    przy soft turbo-czyli max doładowanie 0.5bar mozesz uzyskać 100KM z 1l pojemności skokowej

A np. Civic-u 1.6 160KM ile mocy doda soft turbo Twoim zdaniem ? Czyżby ZERO ?
    Tomek331
    Poziom 26  
    harnasx napisał:
    Z całą uprzejmością na jaką się moge zdobyć KOLEGO zainwestuj w lepsze opony, wycieraczki, zrób przegląd zawieszenia i hamulców, kup lepsze żarówki a nie POPIERDUŁKI bedziesz montował!

Tak jak napisał kolega niżej pod tym /\ postem, mam wszystko wymienione, pieniędzy nie żałuję w niego, bo bezpieczeństwo najważniejsze, nie założyłem tego postu, aby ktoś mi napisał, czy zainwestować w gwizdek, czy wymienić opony. Niech kolega obada swój stan techniczny samochodu jeżeli takowego posiada. Dla mnie post ten był zbędny, chcący być może jakoś mi dopiec. Nie wiem, czy ktoś widział, aby mondeo z 94 roku chodziło jak nowe, nigdy nic w nim nie było naprawiane, jedynie wymieniane zużyte części. Mam nadzieję, że jeszcze długo tak pochodzi.
    Jarzab M
    Poziom 17  
    Wracając do tematu.
    Nie chce krytykować ale gwizdki wkładane w tłumik to nie to samo. Szwagier zamontował do VW Passat 96r. i brzmi to bardziej jak gwizdek piłkarski. Możliwe, że trafił na taki model bo to wiadomo, rożni producenci, różne wykonanie... Jeżeli nie żal Ci pieniędzy to najlepszy efekt uzyskasz zakładając prawdziwe turbo, ale trzeba sie liczyć z spalaniem i wyżyłowaniem silnika.

A jeżeli chodzi o popierdułki jak to kolega wyżej napisał to ciekawe co powie na Simsona sr50 z obniżonym zawieszeniem, neonami, audio 2+1, podgrzewanymi manetkami i zamontowanymi dwoma lampami halogenowymi dodatkowo :D
    Tomek331
    Poziom 26  
    Pod tym linkiem dźwięk jest naprawdę przypominający to. Ale przy zmianie biegu to nie będzie tego świstu no nie? Po drugie to samochód w automacie...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Jarzab M napisał:

A jeżeli chodzi o popierdułki jak to kolega wyżej napisał to ciekawe co powie na Simsona sr50 z obniżonym zawieszeniem, neonami, audio 2+1, podgrzewanymi manetkami i zamontowanymi dwoma lampami halogenowymi dodatkowo :D

Agro- tuning:)
    Tomek331
    Poziom 26  
    Ja tam nie potrzebuję aby miał więcej mocy, na miasto czy na trasę spokojnie wystarczy, nie wbijam gazu w podłogę aby nie wiadomo co z niego wycisnąć, chciał bym to aby dla szpanu jedynie było :D
    pgoral
    Poziom 26  
    Jak gwizda jak gwizdek sportowy to jest źle dobrany. Ma zaczynać lekko gwizdać na obrotach przy wciśnięciu gazu.

A delikatne soft turbo to nie jest taka astronomia kosztów o ile samemu się umie dużo zrobić.
    harnasx
    Poziom 22  
    Kolego nie było moją intencją aby Ci "dopiec" - raczej wskazać właściwy kierunek :) - jestem pod tym wzgledem "beton" i nic mnie nie przekona do montowania takich "wynalazków" w samochodzie ani ich tolerowania - niemniej to wolny kraj - "róbta co chceta"

ps - jeśli chcesz mnie przekonać to "trzaśnij" fotkę jakie to masz oponki w swoim autku

ps2 jeździłem w swoim życiu kilkoma samochodami beznyna + fabryczne turbo i w żadnym nie dał się słyszeć "gwizd" jaki wydaje turbina w dieslu - więc tym bardziej montując coś takiego ..... ale co tam j/w

pozdro
    Tomek331
    Poziom 26  
    Co do pierwszego ps - nie będę nikomu udowadniać jaki mam bieżnik, jak napisałem to pieniędzy w ten samochód nie żałuję. Po zimie zostało trochę kwoty, więc wydaję na jego wygląd. Dla mnie kolegi post jest śmieszny. Jeszcze trochę a każdy będzie musiał pokazywać na fotkach elementy zawieszenia, ogumienie itp, zanim zada pytanie o podrasowaniu wyglądu samochodu.
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Pomijając (bez)zasadność takich "przeróbek" to wolałbym mieć dostojny gulgot klasycznej V8-emki niż jakis wiatraczek -popierdółkę.....
    Tomek331
    Poziom 26  
    Jak prosiłem, dostałem odpowiedź na swój temat. Dalsze dyskusje typu: pokaż bieżnik, wycieraczki czy coś albo kup sprężarkę, nie są tu potrzebne. Pomógł poszło dla tych, którzy dali sensowne odpowiedzi.
    Pozdrawiam i dziękuję.