Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sound Blaster Audigy graja przednie głośniki a tylne nie

13 Maj 2009 09:12 2295 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem ze mam głośniki Creative 4.1 wymieniłem kartę na Sound Blaster Audigy i kiedy chce słuchać muzyki to graja mi dwa przednie głośniki a tylne nie
    gdy wykonałem test głośników to wszystko jest ok i słychać wszystkie
    wyczytałem ze mp3 nie ma dźwięku przestrzennego wiec nie będą grac
    Czy da się coś z tym zrobić?? aby działały Na wcześniejszej karcie Sound Blaster Live 5.1 nie miałem takiego problemu

Tak tez jest przy oglądaniu filmów a filmy to już moim zdaniem jest dźwięk przestrzenny
    Bawiłem się z ustawieniem kodeków i udało się graja wszystkie ale dźwięk jest taki inny i film zwalnia nie wiem czemu
    dziękuje za pomoc
  • Poziom 34  
    Poszukaj alternatywnych sterowników do swojej karty, moja przestała świrować dopiero po zaistalowaniu oprogramowania alternatywnego (cała płytka ze sterownikami YouP-Pax). Nie pomogły nowe sterowniki ze strony producenta, nowa instalacja systemu, zachowanie było zależne od serwis packa win XP. Karta lepiej zachowywała się po zainstalowaniu sterowników z oryginalnej płytki (pożyczonej - karta była bez) niż po zainstalowaniu nowych sterowników z internetu, ale też nie działała poprawnie.
  • Poziom 26  
    Jak masz film w formacie VOB no to możesz mieć dźwięk przestrzenny, ale przy filmie AVI lub MPEG itp. to niestety ale takowego dźwięku nie otrzymasz. System 4.1 nie zapewni Ci tego, zapewne do komputera podłączasz 2 jacki, czyli na przednie głośniki i tylne. W lepszych grach jako tako efekt uzyskasz.
  • Poziom 38  
    Chodzi o format dźwięku - mp3 normalnie też będzie lecieć tylko na 2 głośnikach bo to stereo. Są efekty DSP konwertujące stereo na więcej głośników - jakie nie pamiętam, pobaw się panelem to znajdziesz - ale jak napisałem to tylko udawanie. W samym winampie są odpowiednie wtyczki to też możesz się pobawić. Prawdziwy 3D to w filmie np. AC3
  • Poziom 16  
    eax console ->zakładka cmss3d -> i tam wybierasz zależnie co masz czy to Audigy 1 czy 2 CMSS lub CMSS2 (ewentualnie do Audigy 1 można zainstalować "spaczowane" drivery z oprogramowaniem od 2 i masz wtedy Audigy 2 ale w wersji max 5.1) i wtedy niezależnie od typu dźwięku czy to jest mono stereo czy jakikolwiek inny zawsze jest na wszystkich głośnikach jakie masz ustawione.