Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica 12/230 i akumulator

13 Maj 2009 13:21 4524 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym zasilic odbiornik pradu przemiennego 230V o mocy 200W przez ok 1 godzine w miejscu gdzie nie mam dostepu do sieci. Wymyslilem sobie akumulator samochodowy i przetwornice. Jaka przetwornica i jak duzy akumulator musze miec. Zalezy mi aby akumulator byl mozliwie mały (transport reczny).

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 23  
    Przetwornica powinna być o większej mocy od zapotrzebowania. Polecam taką o mocy ciągłej 350W i więcej. Akumulator minimum 20Ah.
  • Poziom 42  
    Akumulator 20Ah po miesiącu codziennego rozładowywania i ładowania straci co najmniej połowę pojemności.
  • Poziom 23  
    na jakiej podstawie sądzisz, że akumulator po miesiącu straci połowę pojemności ? Czy akumulator np 34Ah też straci połowę pojemności po 30 ładowaniach ? Od kiedy akumulatory ołowiowe mają trwałość 30 ładowań ?
  • Poziom 2  
    Aczy są jakieś inne akumulatory ktorym tak bardzo nie szkodzi czeste rozładowywanie?

Nie bedzie rozładowywany codziennie, raczej raz na dwa tygodnie.
  • Poziom 23  
    Napisałem w pierwszym poście , że aku minimalna pojemność 20 Ah. Oczywiście zalecam większy. Jeśłi to ma być mobilne ( przenoszone ręcznie) to aku żelowy jest chyba najlepszym wyjściem. Koszt aku żelowego 12V 20Ah to od 100 zł w górę, a 33 Ah ok 150zł.
  • Poziom 11  
    Czy któryś z szanownych forumowiczów :) robił kiedyś taką przetwornicę?? Chodzi mi mianowicie o samo trafo do takiej przetwornicy. Wiem od czego są google ;) ale poszukiwania idą jakoś bez rezultatu. Odwiedziłem już stronkę
    Code:
    http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/vgw_smps_e.html
    jednakże chodzi mi o informacje związane z samym nawinięciem takiego trafa (natknąłem się także na informacje iż rdzeń z trafa wyjętego z zasilacza ATX można tutaj wykorzystać). Ps przetwornica 12Vdc/314V, moc ok 300W max 400W