Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wharfedale lcd1710af wyłącza się po dokładnie 5 min

glowa007 13 Maj 2009 13:54 1706 4
  • #1 13 Maj 2009 13:54
    glowa007
    Poziom 1  

witam mam dziwny problem otóż mój lcd1710af przełącza sie w tryb czuwania po dokładnie 5 min. nie mam pojęcia co moze byc tego przyczyną.
    początkowo myślałem że jest to spowodowane funkcja automatycznego wyłączania po zakonczeniu programu (tzn. zę telewizor wyłącza sie samoczynnie jeżelil obraz posiada zakłucenia dłużej niż 5 min miałem tak kiedyś w innym telewizorze choć obraz wyglądał dobrze to i tak telewizor się wyłączał gdyż myślał ze program tv się zakończył))i myślałem że można to wyłączyć w menu lecz tu wynikł następny problem gdyż nie znalazłem takiej funkcji. jednak po krótkim sprawdzeniu myśle że nie to jest przyczyną gdyż telewizor wyłacza się równiez gdy sygnał nie pochodzi z anteny lecz z dvd, tak więc nie ma tu mowy o żadnych zakłuceniach. nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną . z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie

1 4
  • #2 26 Lip 2009 12:18
    tomekchab
    Poziom 9  

Pozdrawiam. Mam ten sam problem z takim samym Tv. Znalazłem połowiczny sposób na tą dolegliwość. Po włączeniu Tv wejdź w "menu", przejdź na "źródło", wybierz "Digital", nie akceptuj. Pojawi się tekst "czy stroić analogowy" - akceptuj, po pojawieniu się następnego tekstu "ostrzeżenie" przyciśnij "menu". Tv będzie działał aż sam go wyłączysz. Oczywiście po ponownym włączeniu, należy zastosować tą samą procedurę.

1
  • #3 26 Lip 2009 19:26
    satgal
    Poziom 40  

Pamiętam że miałem TV tej F-my i po zaprogramowaniu go aby pamiętał wszystko można było go wyłączyć tylko pilotem albo przyciskiem a nie wyłącznikiem sieciowym. Z sieci można było go odłączyć tylko po tych czynnościach i wtedy pamiętał. Przypuszczam że mogą być problemy gdy zaniknie zasilanie w czasie oglądania programu.

0
  • #4 27 Lip 2009 00:15
    radsat
    Moderator

W tym przypadku zalecana jest wymiana oprogramowania na nowszą wersję.

Możesz jeszcze spróbować wykonać taką czynność:

zaprogramuj kanały analogowe i cyfrowe
    kabel antenowy powinien być cały czas podłączony aby tuner cyfrowy identyfikował sygnał cyfrowy.

Powodzenia.

0
  • #5 28 Lip 2009 06:35
    satgal
    Poziom 40  

TV z MB Vestel gdy nie widzą sygnału z anteny zaczynają wyświetlać na ekranie zegar z 5 min i zaczynają odliczać do 0 i go wyłączają po tym automatycznie.

0
  Szukaj w 5mln produktów