Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czyszczenie obudów drukarek

06 Maj 2004 21:04 14742 57
  • Poziom 10  
    dość banalne pytanko ,pewnie wałkowane dawno temu i to nieraz ale proszę o odp.czym czyścic obudowy drukarek żeby je wybielić/jak najlepiej odnowic/najlepiej domowymi sposobami jeśli to możliwe/mam kilkadziesiąt drukarek z zachodu i muszę się za nie zabrać/z góry dziękuje.pzdr. :)
  • Poziom 20  
    Najlepsza metoda praktykowana u nas to demontaż i umycie pod kranem z pomocą CIFa. Nieźle daje się doszorować. Inne specyfiki są raczej mało skuteczne, mniej zanieczyszczone traktuję Foamclene z serii AF.
    W wielu firmach można dostać specjalne specyfiki do obudów ale sprawdziłem kilka i muszę przyznać, że średnio wypadały.
  • Poziom 10  
    dzięki!przetestuje cifem.teraz zacząłem ACZE rezultat w miarę ,tylko paskudne opary.myślałem o jakimś środku który byłby super mocny a czyszczenie polegałoby na zanurzeniu sprzetu w tej cieczy na jakiś czas :) .
  • Poziom 17  
    Wczoraj wziełem sobie benzyne ekstrakcyjna i świetnie sobie radzi koszt okolo3zl :) polecam
  • Poziom 10  
    benzyna ekstrakcyjna nie zżera plastiku?/a może jakieś komercyjne środki ale skuteczne/czy ktoś ma doświadzczenie w tym temacie?- :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Woda gorąca i proszki do prania z różnymi wybielaczami są najskuteczniejsze i ewentualnie CIF lub Skrzat ale on matuje plastiki , a przedtem spryskać to jakimś bardzo tanim psikaczem do szyb na bazie amoniaku(ammonium) ze spirytusem, np Window za 4zł - on osówa sporo dziwnych nalotów i nieraz nietrzeba potem tego prać. ( te najtańsze to najczęściej kompozycja ruskiego spiryta i amoniaku)
    A ostatnio w markecie kupiłem POLISH RENOVATEUR do konserwacji lakierów samochodowych za 9zł jest to mleczko lekko zdzierne i chemicznie usówające wszelkie tlenki itp - i obudowę od monitora po lekim przetarciu wybielił idealnie i nabłyszczył - i do płaszczyzn bez zakamarków i bez rozbierania idealny - ale niestety trzeba uważać na napisy malowane - znikają po lekkim przejechaniu po nich - ale zżółknięcia od słońca znikają rewelacyjnie - choć podobnie usówa je kwas fosforowy - popularny odrdzewiacz Fosol , ale jego koniecznie trzeba zpłukać wodą.
    Niestety fosol jak i amoniaki kręca w nosie i trzeba tym się bawić w przewiewnych miejscach.
  • Użytkownik obserwowany
    Witam,
    Ja w pracy piorę drukarki w zmywarce do naczyń z dodatkiem "Calgonitu" czy jakoś tak to się nazywa.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tylko uwaga na te specyfiki zeby napisy nie zeszly :D ja praktykuje woda + mydło bardzo zadko zdaza mi sie uzywac cos innego.. tylko w ekstremalnych przypadkach uzywam benzyny
  • Poziom 10  
    dzięki za wzystkie podpowiedzi!myśle że pomoga mi w bojach z brudem. :)
  • Poziom 24  
    Cif i benzyna jest dobra ale niestety po niedługim czasie plastik zacznie sie jeszcze bardziej brudzic :( Niestety tak sie to dzieje. Nie wiem dlaczego. Jedyna metoda jaka nie "uszkadza" plastiku to uzycie płynu do mycia okien na amoniaku. Rezultat napewno bedzie bardzo dobry.
  • Poziom 15  
    Do czyszczenia tworzyw sztucznych stosuje: najpierw odtłuszczem obudowę spirytusem później pianką AF formaclene a na koniec produkt finalny i zarazem genialny PLASTMAL czyści idealnie i zabezpiecza obudowę na jakiś czas przed ponownym zabrudzeniem.W ten sposób obudowa wygląda jak nowa.UWAGA na napisy aby ich nie usunąć.Jak ktoś ma znajomego w fabryce produkującej okna z pcv to może otrzymać taki specjalny środek do czyszczenia o nazwie COSMOFEN usuwa wszelkie przebarwienia i utleniającą się powierzchnię tworzywa i zastępuje ten płyn powyższe metody i środki.
    no ot życze Ci powodzenia przy używaniu spirytusu (czy innego alkoholu na bazie którego robione są farby sitodrukowe jakich używa OKI) ja tak kiedys usunołem bezwiednie napisy :D
  • Poziom 15  
    Nie napisałem tam aby ktoś zmywał napisy bo faktycznie trwałe to one nie są ale przestroga się przyda bo zawsze się znajdzie jakiś "AS" :D
  • Poziom 15  
    Od kilku lat używam wyłącznie mydła(najlepsze jest zwykłe bez dodatków) i wody. Ze względu na obecność wody metoda nadaje się tylko do elementów zdemontowanych.
    Przy pomocy gąbki wytwarzam pianę i nakładam ją na element plastikowy. Jeżeli zabrudzenia są niewielkie to można po kilkunastu sekundach spłukać wodą i już.
    Przy większych zabrudzeniach można pozostawić element pokryty taką pianą na kilka minut.
    Powyższa metoda pozwala na usuwanie zabrudzeń związanych z pracą sprzetu użytkowanego przez nałogowego palacza.
    W ten sposób usuwam również zabrudzenia z tonera i atramentu zarówno z elementów plastikowych jak i metalowych (pod warunkiem, że nie ma przykręconych podzespołów elektronicznych). Plastikowe elementy suszę na wolnym powietrzu, metalowe przemywam izopropylenem i od razu wycieram.
    Metodą tą nie da się wybielić elementów plastikowych. Jeżeli drukarka ma zżółkniętą obudowę to niestety pozostają inne środki, chociaż jak zaobserwowałem zmiana barwy jest spowodowana nie zabrudzeniami a naturalną zmianą barwy pod wpływem warunków srodowiska i chyba tylko starcie wierzchniej warstwy coś by pomogło, czego nie polecam.
    Jeżeli chodzi o wypowiedzi moich porzedników to moim zdaniem najbezpieczniejsze są typowe środki używane do prania zmywania itp.
    Wszystkie działają podobnie.
  • Poziom 11  
    Odpowiedz jest prosta TERPENTYNA panowie.
  • Poziom 11  
    Nikt tu nie wspomniał o środku o nazwie "BRUDPUR" VC242
    PPUH VOIGT Sp.z o.o. z Zabrza
    dostępnym w każdej drogerii (przynajmniej na śląsku)
    droższe rozwiązanie:
    pianka "SPRINT MULTI" firmy scJohnson.
    Na koniec po tych zabiegach spryskać szmatke "środkiem do pielęgnacji deski rozdzielczej" i przetrzeć plastyki.
    JAK NOWE (no prawie)
    z kilkunastoletniej praktyki tylko to preferuję
    Pozdrawiam :wink:
  • Poziom 17  
    NIKT Z SZANOWNYCH KOLEGÓW NIE WSPOMNIAŁ O KONCENTRACIE KTÓRY ROZPROWADZANY JEST W SIECI 'AMWAY' SĄ LUDZIE KTÓRZY TYM CHANDLUJĄ.WYSTĘPUJE JAKO PŁYN DO KUCHNI,TAKI ZIELONY.UŻYWAM OD LAT REWELACJA :!:
  • Specjalista - kserokopiarki
    Hej!

Jeszcze moje 3 grosze. Polecam preparat SCHWEGO lub mocniejszy SCHWEGO PLUS . Trzeba ostrożnie i powoli myć bo jak za mocno się naciska to się plastik ciągnie ... :) :) :) . W każdym razie efekt super !

Pozdrawiam
    no jak się myje powieżchownie to tak... ja myje obudowy także wewnątrz.. i używam tylko mydła
  • Poziom 21  
    Albo tak: najpierw "panthenol"(taka pianka na oparzenia) a potem zwykłe mycie z użyciem mydła. To nie jest dowcip.
  • Poziom 33  
    Uzyj nitro - doskonle sie nadaje do usuwania żulci z plastiku. Stosowalem do monitorow. Trzeba najpierw troche polac szmatke, a potem lekko scierac obudowe. Skuteczne 100%
  • Poziom 18  
    proszek do szorowania +woda i bedzie luss albo spirytem np denaturatem tylko ze moze smierdziec :(
  • Poziom 27  
    Dwie balie z wodą, w jednej woda czysta do samego płukania, a w drugiej woda ze zwykłym proszkiem do prania. Poza tym pędzel oraz zwykła myjka. Po takim zabiegu obudowa świeci się jak psu.......
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    zastanawia mnie gdzie wy pracujecie ze macie do czyszczenia tyle drukarek : )
  • Poziom 15  
    prez8s napisał:
    Uzyj nitro - doskonle się nadaje do usuwania żulci z plastiku. Stosowalem do monitorow. Trzeba najpierw troche polac szmatke, a potem lekko scierac obudowe. Skuteczne 100%

Jakby ktoś nie wiedział to nitro rozpuszcza wszystkie tworzywa sztuczne używane na obudowy. Operacja taka jest niczym innym jak tylko usunięciem wierzchniej warstwy tworzywa. Po takiej operacji może i obudowa będzie bardziej biała, ale co z fakturą powierzchni ?
    Ponieważ nitro zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje to zamiast takiej metody proponuję papier scierny i pastę polerską. :D :D :D
    Efekt będzie ten sam.
  • Poziom 33  
    Spokojna glowa. Nitro jest najlepsze do usuwania żułci i ciezko zmywalnego brudu z plastiku. Ja nitro uzywam do monitorow. Powierzchnia poprostu robi sie gładka. Trzeba delikatnymi okręznymi (nie naciskac za mocno) ruchami szmatką scierac. Monitory z roku 96 po takim zabiegu wyglądają jak nowe ze sklepu.
  • Poziom 12  
    Może dodam swoje spostrzeżenia co do mycia obudów, polecam CLIN Windows - środek do mycia szyb, rospryskując ten środek wychodzi pina, oczywiście obudowa musi być zdjęta, należy ją spryskać tym płynem, potem rozprowadzić i myć pędzelkiem, nastepnie spłukać czystą wodą i obudowa jak nowa. Powierzchowny brud można usunąć bez sciagania obudowy myjąc delikatnie szmatką spryskaną wcześniej tym środkiem. Ja to stosuje i pomaga. 8-)
    8-) Pozdrawiam wszystkich czyscicieli 8-)

• Poziom 43  
    ktoś już wspomniał wiec potwierdzę tylko ze BRUDPUR jest rewelacyjnym środkiem - zresztą producent oferuje również inne środki do czyszczenia .
    to co nie zejdzie BRUDPUREM to tylko delikatnie cifem lub innym mleczkiem i maszynka lsni jak nowa.
    pomysłu z alkoholami i benzyną odłożyłbym na bok - sprawdzają sie tylko do usuwania resztek kleju po starych taśmach klejących i do zmywania symboli pisanych markerami.
  • Poziom 12  
    spróboj SKRZATA nie tylko czyści obudowy nawet te ktore staly na sloncu ale takze ladnie pachnie to czysta przyjemnosc. Najlepiej gabka do mycia naczyn ta ostra strona nie porysuje albo pedzelkiem.