Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitor LG W2252TQ + dekoder SAT (hdmi-dvi)

13 May 2009 15:40 6899 7
  • Level 9  
    Mam monitor LG Flatron W2252TQ i zakupiłem niedawno dekoder satelitarny z tp. Chciałem podłączyć dekoder do monitora przez kabel HDMI-DVI ale po podłączeniu wyświetla się tylko menu powitalne(napis ORANGE) i później komunikat:
    CYFROWY
    POZA ZAKRESEM PRACY
    28.1 kHz / 25 Hz
    Z satelitą nie ma problemu bo z telewizorem działa. Może coś z przewodem?
  • Level 23  
    mam dokładnie tan sam problem z tym ze mam monitor iiyama pr1900s a podłączam go przez kabel hdmi i przejściówkę dvi -hdmi od ati ( radeon 4850). udało się komuś rozwiazać ten problem??
  • Level 9  
    Z tego co się dowiedzialem to nie można w ten sposób podlaczyc dekodera i monitora, ze względu na roznice w częstotliwości odswierzania (jakoś tak to zabrzmiało). Jest taka mozliwosc tylko przez kabel hdmi-hdmi:cry:
  • Helpful post
    Level 2  
    a próbowaliście zmienić częśtotliwość odświeżania?? np z 75 Hz na 60 Hz?? z tego co wiem złącze cyfrowe przy tym LG może działać tylko przy 60 Hz
  • Level 9  
    W jaki sposób zmienić częstotliwość? W dekoderze, czy w monitorze?
  • Level 15  
    Witam.Mam LG W2252TQ + dekoder SAT z TP. Przy włączaniu faktycznie jest tylko napis orange i potem znika obraz-monitor przechodzi na czuwanie chociaż tuner się uruchomił i jest na nim napis tv.Ale wystarczy tylko wyłączyć i włączyć monitor nie wyłanczając tunera i obraz wskoczy normalnie. Wszystko na kabelku HDMI. Tak właśnie mijam ten problem i oglądam tv bez problemu:)
  • Level 9  
    no u mnie niestety ciągle nie działa
  • Helpful post
    Level 2  
    Witam ! tak jak kolega Bartek sprawdzałem za pomocą kabelka HDMI - DVI dekoder od Neostrady, i ten sam problem.. samo logo Orange i potem nic. Z różnych opinii wyczytałem że może to być problem z tym dekoderem, bowiem jest on bardzo ubogi jeśli chodzi o jego możliwości techniczne (faktycznie w instrukcji nie ma podanych wielu interesujących danych co może tylko potwierdzać te opinie..), niestety jak do tej pory nie miałem możliwości sprawdzać innych dekoderów w połączeniu z tym monitorem.. Aczkolwiek podejrzewam że to również nic by nie dało, przynajmniej na moim LG W2043TB, bowiem kontaktowałem się z firmą LG w sprawie podłączenia ich kina domowego z monitorem, właśnie za pośrednictwem kabelka HDMI - DVI i usłyszałem odpowiedź że nie ma takiej możliwości...