Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitor LG W2252TQ + dekoder SAT (hdmi-dvi)

bartek4321 13 May 2009 15:40 7106 7
 • #1
  bartek4321
  Level 10  
  Mam monitor LG Flatron W2252TQ i zakupiłem niedawno dekoder satelitarny z tp. Chciałem podłączyć dekoder do monitora przez kabel HDMI-DVI ale po podłączeniu wyświetla się tylko menu powitalne(napis ORANGE) i później komunikat:
  CYFROWY
  POZA ZAKRESEM PRACY
  28.1 kHz / 25 Hz
  Z satelitą nie ma problemu bo z telewizorem działa. Może coś z przewodem?
 • #2
  IronReiker
  Level 23  
  mam dokładnie tan sam problem z tym ze mam monitor iiyama pr1900s a podłączam go przez kabel hdmi i przejściówkę dvi -hdmi od ati ( radeon 4850). udało się komuś rozwiazać ten problem??
 • #3
  bartek4321
  Level 10  
  Z tego co się dowiedzialem to nie można w ten sposób podlaczyc dekodera i monitora, ze względu na roznice w częstotliwości odswierzania (jakoś tak to zabrzmiało). Jest taka mozliwosc tylko przez kabel hdmi-hdmi:cry:
 • Helpful post
  #4
  shammano
  Level 2  
  a próbowaliście zmienić częśtotliwość odświeżania?? np z 75 Hz na 60 Hz?? z tego co wiem złącze cyfrowe przy tym LG może działać tylko przy 60 Hz
 • #5
  bartek4321
  Level 10  
  W jaki sposób zmienić częstotliwość? W dekoderze, czy w monitorze?
 • #6
  f.pawlo
  Level 15  
  Witam.Mam LG W2252TQ + dekoder SAT z TP. Przy włączaniu faktycznie jest tylko napis orange i potem znika obraz-monitor przechodzi na czuwanie chociaż tuner się uruchomił i jest na nim napis tv.Ale wystarczy tylko wyłączyć i włączyć monitor nie wyłanczając tunera i obraz wskoczy normalnie. Wszystko na kabelku HDMI. Tak właśnie mijam ten problem i oglądam tv bez problemu:)
 • #7
  bartek4321
  Level 10  
  no u mnie niestety ciągle nie działa
 • Helpful post
  #8
  shammano
  Level 2  
  Witam ! tak jak kolega Bartek sprawdzałem za pomocą kabelka HDMI - DVI dekoder od Neostrady, i ten sam problem.. samo logo Orange i potem nic. Z różnych opinii wyczytałem że może to być problem z tym dekoderem, bowiem jest on bardzo ubogi jeśli chodzi o jego możliwości techniczne (faktycznie w instrukcji nie ma podanych wielu interesujących danych co może tylko potwierdzać te opinie..), niestety jak do tej pory nie miałem możliwości sprawdzać innych dekoderów w połączeniu z tym monitorem.. Aczkolwiek podejrzewam że to również nic by nie dało, przynajmniej na moim LG W2043TB, bowiem kontaktowałem się z firmą LG w sprawie podłączenia ich kina domowego z monitorem, właśnie za pośrednictwem kabelka HDMI - DVI i usłyszałem odpowiedź że nie ma takiej możliwości...