Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stawianie tzw. blaszaka - funfament

piotrdx626 13 May 2009 16:44 1938 2
    piotrdx626
    Level 28  
    Przymierzam się do postawienia blaszaka. Garażyk o wymiarach 3*5m. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem jak go usadowić, żeby wiatr go nie porwał. Widziałem kilka sposobów tj. : mały fundament, na cegłach, na płytach betonowych 0,5*0,5m. Chyba najlepszy będzie fundament, lecz chyba i najdroższy. Co myślicie o ułożeniu placu z płyt bet. o wymiarach garażu? Do tego odpowiednio przygotować podłoże, wykopać jakieś 20-30cm, rozsypać kamienie, piasek, ubić konkretnie, a na to płyty. A garaż przykręcić na kołkach do płyt.
    Jaro2048
    Level 12  
    najlepszy byłby fundament zapłacisz więcej ale będzie stał długo i pewnie... i nie będziesz sie obawiał że podczas silnego wiatru sie zniszcz
    @Kamil
    Level 23  
    Ja swój zrobiłem tak, postawiłem go na 4 takich płytach ( jak dawniej były na chodnikach) w każdym rogu, następnie na tych rogach przewierciłem dziury wkładając w podstawę i kilkadziesiąt cm w ziemie jakiś pręt, pręt przymocowałem do blaszaka i tak w kilku miejscach, na rogach i po środku. Następnie zrobiłem wylewkę, cała podłoga betonowa. Stoi już 2 lata i żaden wiatr go nie rusza.