Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie matrycy z monitora LCD do notebook'a - pytania

marqspi 13 Maj 2009 18:02 1341 3
  • #1 13 Maj 2009 18:02
    marqspi
    Poziom 9  

Witam
    Znalazłem parę tematów związanych z podpięciem matrycy z laptopa do stacjonarnego komputera, ale nie znalazłem tematu odwrotnego, a wiec czy jest możliwość podpięcia matrycy z monitora LCD np LCD 22 cale do laptopa ale chodzi mi o bezpośrednie podłączenie czyli wydłubanie matrycy z monitora i podpięcie jej do płyty głównej tudzież karty graficznej ?( jak to jest w laptopach) .
    Czy matryce z monitorów posiadają złącza pinowe ( nie wiem jak się to dokładnie nazywa) jak matryce z laptopów.
    Jest do technicznie wykonywalne ??

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 13 Maj 2009 19:30
    skaktus
    Poziom 37  

Technicznie - tak, ale jest to b. ciężkie a często niemożliwe - inne elektroniki itp.

0
  • #3 13 Maj 2009 22:36
    marqspi
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz , Mógłbyś rozwinąć swoją myśl , chodzi mi oto jak zbudowany jest taki monitor lcd chodzi mi o komunikację z karta graficzną ( jak przebiega konwersja sygnały po stronie monitora) , nigdzie nie mogłem znaleźć schematu,.

Pozdrawiam

0
  • #4 14 Maj 2009 11:53
    skaktus
    Poziom 37  

Grafika - > elektronika monitora - > elektronika matrycy -> matryca

W lapie:

Grafika->elektronika laptopa (wejścia,wyjścia sygnału na inne ekrany)->elektronika matrycy

I tak LCD z monitora może mieć wejście 40 pinów, a LCD z notebooka 20. LCD Z noteboka często ma włąsną pamięć eproom co uniemożliwia mu działanie z innymi laptopami i takie pamięci trzeba przeprogramowywać...

0