Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Formuła 1 nagle stracił siłe ssania

smoqwawelski 13 May 2009 18:29 1821 5
    smoqwawelski
    Level 10  
    Witam. Przeszukałem forum i znalazłem, że jak " odkurzacz działa ale nie wciąga śmieci to do sprawdzenia szczotki i turbinki (aluminiowe tarcze na wirniku)." Czy ktoś wie jak to sprawdzić?
    pozdrawiam
    PS. Zawsze działał dobrze, natomiast dzisiaj wymieniłem worek (stary był cały pełny śmieci) i nagle stracił siłe ssania. Czy to wina zbyt dużego przeciążenia?
    Tomek331
    Level 26  
    Spróbuj poprawić worek, wyjmij go i sprawdź też, czy bez worka ssie dobrze :D
    frank 68
    Level 17  
    Sprawdź czy obudowa pod kółkiem nie jest wyłamana.
    scalak83
    Level 12  
    Na początku wypadało by wąż sprawdzić czy jest drożny później czy nie ma pęknięć na obudowie te modele często pękają przy kółku przednim tym obrotowym przedmuchy też powdują problem z ciągiem.
    Jeżeli nagle odkurzacz stracił ciąg a nie był używany do sprzątania po remoncie zaciągnięty na przykład pył po gładzi to lepiej sprawdzić szczelność układu na ssaniu a później zająć się rozkręcaniem modułu ssącego.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    smoqwawelski
    Level 10  
    Dzięki za rady, oczywiście wąż - utkwiła tam plastikowa nakrętka, po przeczytaniu odpowiedzi spróbowałem bez węża i było ok. Czasami prostych rzeczy nie można dostrzec. Jeszcze raz wielkie dzięki i sorry.