Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat palio weekend odkręcam korek paliwa i słyszę psssyt

06 Maj 2004 21:58 4157 3
  • Poziom 10  
    Witam. mam problemik. Otórz tak jak w temacie po odkręceniu korka wlewu paliwa słyszę pssssssyt. Jeźdżę raczej na gazie, ale benzyny też używam :| Pewnie chodzi o odpowitrzenie zbiornika, ale jakoś nie potrafię tego sam zlokalizować. Mam też wrażenie że na benzynce słabo jedzie. Tak do około 3tys obr jakoś a potem jakby mu brakowało paliwa- zaczyna przerywać. Myślę też o filtrze paliwa.
    Ktoś może spotkał się z podobną zagwozdką ? Podpowiedzcie
  • Poziom 13  
    Nie przejmuj sie tym to normalne (oczywiście do pewnego stopnia),zbiornik jest szczelnie zamkniety i są w nim zawory które odpowietrzają zbiornik ale gdy panuje w nim pewne podciśnienie,zbiornik nie ma bezpośredniego połączenia z otoczeniem,żeby opary paliwa nie wydostawały sie do atmosfery,to normalka w samochodach z katalizatorem spalin,wyposażonych we wrtysk paliwa oraz recylkulacje oparów paliwa.Wprowadzono taki system recyrkulacji oparów par paliwa ze względu na ekologię,opary paliwa są filrtowane przez tzw.filrt z węglem aktywnym(to taka czarna puszka pod maską,do której dochodzi kilka wężyków),następnie są zasysane przez kolektor ssący i spalane w silniku.Stąd też to podciśnienie w zbiorniku,i mimo że jezdisz na gazie to opary paliwa i tak są zasysane przez silnik,to zjawisko zachodzi w pewnych warunkach pracy silnika
    Pozdrawiam
    Waldek
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedz i sorki za "nieelektryczny" problem :D
  • Poziom 12  
    masz zatkany przewód odpowietrzający zbiornik paliwa. Jeżeli silnik spala opary, to w zbiorniku powstaje podciśnienie. Jeżdżąc długo na gazie to podciśnienie jeszcze wzrasta stąd "tssss" przy otwieraniu wlewu paliwa. Według mnie, również silnik pracujący na wyższych obrotach potrzebuje więcej paliwa, którego pompa nie może dać, bo pokonuje jeszcze podciśnienie w zbiorniku i silnik zaczyna sie przyduszać. Zawory podciśnienia są czasem w korku a czasem to tylko przewód ukryty gdzieś w nadkolu. Łatwo możesz zweryfikować moją teorie: wystarczy odkręcic korek i spróbować sie przejechać kawałek.
    Tomek