Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

THOMSON 32WF45E chassis ICC20 wyświetla kod 14.

anders33 13 May 2009 19:11 1727 2
    anders33
    Level 15  
    Witam.Odbiornik po włączeniu wyświetlał kod 14. Po wymianie TDA9330H okazało się,że uszkodzony jest trafopowielacz po którego wymianie odbiornik działał prawidłowo.Po godzinie pracy odbiornika uszkodził się trafopowielacz i wymieniłem go na nowy o tym samym symbolu. Po załączeniu odbiornik wyświetla ponownie kod 14. Po kilku krotnej próbie załączenia włącznikiem sieciowym odbiornik działa prawidłowo. Wystarczy go na chwilę wyłączyć i znowu wyświetla kod 14. Wymieniłem wszystkie kondensatory po pierwotnej i po wtórnej stronie przetwornicy. Napięcia na wyjściu przetwornicy są prawidłowe, przerw nie ma, złącza sprawne. Proszę o pomoc i wskzówki od osoby, która się uporała z takim uszkodzeniem. Pozdrawiam.
    edwardczop
    Level 15  
    Kod 14 to wg producenta uszkodzenie TDA 9330H. Jak wiesz Wymiana trafa wysokiego napięcia w Thomsonach tylko na orginalne lub HR-y .Jaki transformator włożyłeś skoro popracował tylko godz?. Układ TDA wysyła informacje o warunkach pracy wysokiego napięcia,które może być za wysokie. Wysyla też informacje o prądzie kineskopu i jakości cewek odchylających. W tych przypadkach wyskakuje kod 14. Poobserwój wyprowadzenie 5/FLASH/ na TDA 9330. Napięcie to nie może być wyższe niż 2 V.Jeśli jest wyższe, sprawdż j/w i wtedy ,jeśli trafo/jest orginalne
    pozostaje ponowna wymiana TDA 9330H.

Moderated By Mirek Z.:

Proszę nie wypisywać bzdur! Ja np. staram się stosować w Thomsonach trafa Eldor i nigdy nie miałem problemów, jak np. bywa z HR-ami.
    Ważne, żeby to były oryginały, nie podróbki.
    Nie po raz pierwszy zwracam Koledze uwagę na konieczność stosowania się do zasad pisowni oraz zwracanie większej uwagi na unikanie błędów ortograficznych.

anders33
    Level 15  
    Transformator jest o symbolu 1372.0054C. Na 5 nodze TDA9330H brak napięcia-w czasie gdy odbiornik pracuje. W czasie gdy wyświetla kod 14 na 5 nodze TDA 9330H napięcie wynosi 4V.