Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry wzmacniaczy do różnych zastosowań

niunian 13 Maj 2009 19:42 552 1
 • #1 13 Maj 2009 19:42
  niunian
  Poziom 8  

  Na jakie parametry wzmacniaczy należałoby zwracać uwagę przy ich dobieraniu do różnych zastosowań? (myślę tu nie tylko o wzmacniaczach w postaci ukladów scalonych [w tym operacyjnych], ale również o kompletnych urzadzeniach).

  0 1
 • Pomocny post
  #2 13 Maj 2009 20:08
  fuutro
  Poziom 43  

  Właściwie to jest sporo tych parametrów i każdy jest ważny w poszczególnych zastosowaniach ale tego jest zbyt dużo żeby tak na szybko napisać.
  Zobacz na stronę www.edw.com.pl na artykuły o wzmacniaczach operacyjnych - jeśli ich nie znajdziesz do daj maila. Jest 10 artykułów.
  http://www.edw.com.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=60&meid=13 tu jest wzmianka o pewniej książce na samym dole - na torrentach ją dopadniesz.

  Często w katalogach układów są podane zalecane aplikacje i gdzie producent je widzi. Można też wpisać poszukiwane zastosowanie w wyszukiwarce układów np comparator czy low noise. I przykładowo tam gdzie są podane wartości szumów już można sugerować się tym, że to układ niskoszumny - i tu są dwa warianty- dla źródeł o małych poziomach sygnału (lepiej, żeby szumy napięciowe były jak najniższe) albo dla prądów wejściowych (analogicznie) dla źródeł o dużej impedancji wyjściowej (mała obciążalność).

  0