Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immobiliser Seicento FIAT CODE

13 Maj 2009 21:29 7475 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Moja historia z Seicento 1,1 SPI rok 2000
    Pewnego dnia nie mogłem uruchomić silnika-> słyszałem tylko trzaski pod maską i nawet rozrusznik nie ruszał. Po dokładnym studiowaniu książki serwisowej Fiata doszedłem do rozrusznika, który się w jakiś sposób zablokował. Zwarłem wyprowadzenia rozrusznika na krótko, puknąłem kilka razy i rozrusznik zatrybił. Jednak nie mogę odpalić samochodu z kluczyka, ponieważ pali mi się blokada CODE 2.
    Mam kartę kodową więc wprowadzam kod na piechotę, pedałem gazu :) i samochód mi odpala.
    Pojechałem do serwisu FIATA, koleś podłączył komputer pod mojego sejaka i nie miał połączenia z centralką immobilisera, mało tego połączyć się nie mógł z urządzeniem sterującym silnika. Prawdopodobnie mówił że padła centralka-> koszt 300zł nowa + 150 programowanie.

Może ktoś już miał podobny problem? Bo nie chcę mi się tyle kasy wydawać na Fiata. Przypominam centralka CODE 2 A może ma ktos jakieś schematy lub zasady działania (dokładne tej centralki)
  • Moderator Samochody
    Zostaje serwis, schematu i opisu nikt Ci nie poda, bo złamie regulamin.
  • Poziom 24  
    Powiem tyle bardzo dobra cena bo nikt ci nie wytnie immo za mniej niż 300zł. Możesz zaryzykować na Allegro goście sprzedają nowe ECU za nie całe 300 zł jest czyste i jak włożysz do auta samo się dopasuje.
  • Poziom 28  
    zrób tak kolego wyczyść equ włóż do auta i ci się dopasuje 300 w kieszonce a efekt taki jak po wymianie ja tak robie często wystarczy equ wyczyścić i jest ok a jak to nie pomaga buduje mu emulator i też jedzie wariantów jest wiele a co do fiata schemat nie jest potrzebny ja mam opisy fiatowskiego BSI ma rozpiski do equ i praktykę to starcza pisz na priva coś podpowiem ponieważ temat związany z immo nie mówie publicznie z wiadomych powodów jak byś miał tak kartę kodowa to by my szybko pogadali ............................