Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multimetr - poradzcie który

gawroni 06 Maj 2004 23:00 1611 5
  • #2 07 Maj 2004 09:10
    Rysiek.K
    Poziom 14  

W tej cenie mierniki są naprawę podobne jeśli chodzi o walory użytkowe, zufaj, Mam trochę z tym do czynienia i powiem ci że nawet do celów serwisowych w 90% wystarcza miernik za 30zł z podstawowymi zakresami tj V,A,ohm
    Jeśli chcesz kupić pożądny miernik na dłużej polecam firmę Sanwa

• #3 07 Maj 2004 09:50
    Yoshi
    Poziom 18  

Witaj,
    przedmówca ma rację,można za 30-50 PLN zakupić miernik uniwersalny,który wystarczy Ci całkowicie.
    Natomiast polecam zaopatrzyć się w dłuższej perspektywie w oscyloskop,który jest podstawowym przyrządem pomiarowym,bez niego nie zlokalizujesz większości usterek w dzisiejszej elektronice analogowej,cyfrowej.

• #4 14 Sty 2005 15:08
    vieslaus
    Poziom 12  

Witam, polecam ut30a. Zalety: maksymalne wskazanie 3999 (u pozostałych 1999), automatyczna zmiana zakresów (niektórych) i zasilanie bateriami typu AAA. Cena dość rozsadna (60-80)zl. Mały, zgrabny miernik który mieści sie w kieszeni. Z tego co pamiętam były (a może są nadal) dwie wersje tego miernika. Starsza wersja posiadała zegarek i generator fali prostokatnej, ale nie miala wyłącznika. Miernik po kilkunastu minutach przechodził w stań uśpienia, ale i tak pobierał znaczny prąd z baterii. Drogie, alkaiczne baterie wytrzymywały tylko kilka tygodni. W nowszej wersji chyba to poprawiono. Na przełaczniku pojawiły sie aż cztery pozycje off, ale nie ma już generatora fali prostokatnej i zegarka chyba też nie ma (może to i dobrze, bo zegarek zawsze spieszył się). Do miernika można dokupić (6-10zl) całkiem ładny i praktyczny holster, w którym jest podpórka i funkcjonalne uchwyty do mocowania końcówek pomiarowych.

• #5 19 Sty 2005 20:02
    Zdzisław Osmulski
    Poziom 30  

Ja bym wybrał M890G ma dodatkowo miernik pojemności b. przydatny.Oczywiście w następnej kolejności oscyloskop.

• #6 20 Sty 2005 23:00
    pukury
    Poziom 35  

witam !! po pierwsze chyba lepszy jest ja nadmienił kolega miernik z automatyczną zmianą zakresów osobiście nie mogłem wytrzymać kręcenia przeł. przy pom. oporów . a poza tym mierząc inne wartości niż spalisz miernika !! co na to koledzy ?? pozdrawim !!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME