Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podświetlenie ściany diodami LED

loyd22 13 Maj 2009 22:37 7806 3
  • #1 13 Maj 2009 22:37
    loyd22
    Poziom 8  

Witam,

w castoramie sa do kupienia wezyki swietlne, jednak cena ok. 15zl za metr wezyka z zaroweczek lub 150zl za metr wezyka led jest dla mnie nieoplacalnym rozwiazaniem. Tani wezyk duzo ciagnie pradu, wezyk led, wielce drogi.

Potrzebuje podswietlic dwie scianki po 2,54m wysokosci (podswietlenie w pionie) i podlaczyc to do gniazdka 230V.

Nie musi to byc w jakichs wezykach specjalnie rozpraszajacych swiatlo jak neony, chodzi mi o najprostrze rozwiazanie.

Jak ktos jest w stanie mi pomoc informacjami jak to wykonac, z czego i jak podlaczyc do pradu, oraz ile mi to zje pradu to bylbym wdzieczny.

Dodam ze scianke chce podswietlic od spodu bialymi diodami, bo bedzie lekko odstawac od wlasciwej sciany. Nie wiem co ile umieszczac diody i czy laczyc je jakims kabelkiem (jakim?) czy czyms innym. Jakis transformatorek? Aha i co wazniejsze, czy sie bardziej oplaca robic samemu czy lepiej kupic to w castoramie czy ikei.

Dziekuje za wszelkie pomysly i informacje.
    Pozdrawiam

• #2 13 Maj 2009 22:41
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Witam.Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

• #3 18 Maj 2009 22:06
    Madrik
    Moderator Robotyka

Na diodach zawsze wyjdzie drogo. Diody są tanie, ale potrzeba ich bardzo dużo, a koszty się sumują. Im mocniejsze diody, tym mniej ich trzeba, ale tym są droższe.
    Jak się upierasz, to poszukaj diód białych (lub kolorowych jeśli wolisz) typu FLUX. koszt ok 2-3zł/szt. 4szt na metr ściany powinno wystarczyć.
    To bardzo jasne diody o szerokim kącie świecenia.
    Na początku "Optoelektroniki..." jest przyklejony temat o zasilaniu diód LED.

• #4 18 Maj 2009 22:59
    wonz
    Poziom 10  

Madrik napisał:
    koszt ok 2-3zł/szt.

Radze kupić diody z allegro, ja kupiłem 50szt za 9zł LED niebieskich super flux, gdzie w sklepie za sztukę 2zł.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo