Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PUNTO 2 - przegrzał sie silnik -> problemy

13 Maj 2009 23:04 1598 1
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kiedyś stałem w dość długim korku i w pewnym momencie zauważyłem, że zapaliła się kontrolka od temperatury silnika, czyli wskazówka od temperatury wychylona na maksa. Od razu wyłączyłem silnik i sprawdziłem co się stało. Okazało się, że z silnikiem od wentylatora chłodnicy coś jest nie tak i na wysokich obrotach lubi się zatrzymywać. Poczekałem dłuższą chwilę, aż silnik wystygł i pojechałem dalej. Silnik chodził tak jak przed przegrzaniem, czyli wszytko ok. Zamierzałem wymienić wentylator, ale wiadomo jak to jest...
    Ostatnio sytuacja się powtórzyła, tyle że tym razem silnik stracił moc i zwiększyło się spalanie. Niby na "komputerze pokładowym" spalanie jest takie jak poprzednio, ale w rzeczywistości jest znacznie większe.
    Przechodząc do sedna sprawy - silnik jest masakrycznie słaby i duże spalanie, wentylator wymieniłem, ale t r o c h ę za późno. Jakieś sugestie? Mogę coś sam miernikiem posprawdzać, czy od razu jechać na komputer? Raczej odrzucam usterkę mechaniczną, silnik odpala bez problemu, tylko jak się mocniej wciśnie pedał gazu to czuć że zamula
  • Użytkownik usunął konto