Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS56A02 - nie odpompowuje wody

bogdan_g 14 Maj 2009 00:01 6645 4
  • #1 14 Maj 2009 00:01
    bogdan_g
    Poziom 2  

Witam,

Mam zmywarkę Bosch SRS56A02. Przez 5 lat działała bez zarzutu, ale ostatnio często (nie zawsze!) nie odpompowuje do końca wody. Poza tym czasami wygląda na to, że nie pobiera wody po pierwszej fazie mycia, ponieważ po zakończeniu programu naczynia są nadal brudne i widać ślad po spadającej kostce (tabletce). Oprócz tego często (ale znowu - nie zawsze) zawiesza się na 1 min. Przejrzałem forum i znalazłem informacje, że trzeba sprawdzić czy obracają się śmigiełka od pompy. Jak rozumiem, są one tam, gdzie zaznaczyłem strzałką na zdjęciu? Żona twierdzi, że się obracają, ja nie czuję. :-) A jeżeli to nie to, to gdzie szukać dalej? Zdjąłem obudowę z lewej strony, ale nie bardzo wiem od czego zacząć...

Pomożecie?

Pozdrowienia!

0 4
  • #2 14 Maj 2009 08:23
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

bogdan_g napisał:
    nie bardzo wiem od czego zacząć...

Trzeba zacząć od zdemontowania i wyczyszczenia tego różowego "czegoś" co widać na drugim zdjęciu.

0
  • #3 14 Maj 2009 11:23
    bogdan_g
    Poziom 2  

mrhari napisał:

Trzeba zacząć od zdemontowania i wyczyszczenia tego różowego "czegoś" co widać na drugim zdjęciu.

Dzięki! Czy na coś specjalnie trzeba uważać?

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

mrhari napisał:

Próbowałem zdemontować, ale stawia opór. :-) A nie chcę na siłę. W jaki sposób zabrać się do tego?

Pozdrowienia!

0
  • #4 14 Maj 2009 12:16
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Zaczynasz od płaszcza wodnego (to białe płaskie) a następnie odhaczając dwa małe zatrzaski wysuwasz hydrostat. Najprawdopodobniej przywarł też do tej czarnej masy wygłuszającej.
    Kombinuj ;)

0
  • #5 14 Maj 2009 17:58
    bogdan_g
    Poziom 2  

mrhari napisał:
    Zaczynasz od płaszcza wodnego (to białe płaskie) a następnie odhaczając dwa małe zatrzaski wysuwasz hydrostat. Najprawdopodobniej przywarł też do tej czarnej masy wygłuszającej.
    Kombinuj ;)

Dobrałem się do hydrostatu i wyczyściłem. Teraz objawy są następujące: po programie "płukanie wstępne" nie wypompowuje wody, po normalnym myciu jest sucho w komorze, ale zauważyłem że płasz wodny jest pełny wody. Czy tak ma być? I dlaczego po płukaniu nie wypompowuje?

Pozdrowienia!

1