Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowa Vectra i podział karty CA

EBC41 14 May 2009 09:55 7271 4
 • #1
  EBC41
  Level 28  
  Witam,
  Otóż wczoraj monter z tejże TVK przyniósł mi dekoder DVB-C, jako że mój operator idzie do przodu i niedawno została uruchomiona emisja cyfrowa. Wszystko jest ok, obraz niby jest lepszy, ale od początku pojawił się pewien zgrzyt. Otóż żeby nie było za łatwo to cały strumień lecący ze stacji czołowej jest najpierw szyfrowany Connaxem (co do wersji to niestety jest mi ona nieznana, dekoder pokazuje tylko "Connax b0"). Mam odpowiednią kartę CA jednak w domu mam dwa telewizory i komputer który mam zamiar wykorzystać jako odbiornik do tej DVB-C oraz jako rejetrator. Na wstępie zaświtała mi idea podzielenia tej karty. Znalazłem w internecie coś takiego ]Link, problem jednak w tym że:
  :arrow: Musi być to złączone z komputerem a w zestawie jest tylko karta odbiornik do drugiego tunera, jak można takie połącznie zrealizować?
  :arrow: Z tego co udało mi się dowiedzieć to karta jest wiązana z tunerem i vice versa. Czy taki spliter jest na tyle transparentny że nie będzie przeszkadzać w autoryzacji?

  Otóż z tego co również znalazłem Vectra ma ponoć w planach wprowadzenie do obiegu tunera z HDD i możliwością nagrywania, ale ja go nie chcę, ponieważ:
  :arrow: Nie mam najmniejszego zamiaru płacić haraczu w postaci kwoty zakupu tego dekodera
  :arrow: Mam w domu komputer który może taką rolę pełnić lepiej więc po co dublować urządzenia
  :arrow: System plików na tym dekoderze będzie z pewnością stosownie zabezpieczony przed dostępem do zapisanych na nim obiektów, a ja chciałbym nagrany materiał np. nagrać na płytkę czy wrzucić do edytora video  Przyszłościowo myślę też o użyciu komputera jako odbiornika HD. Nie stać mnie na wyłożenie 2k PLN na telewizor LCD i haracz dla Vectry za tuner HDTV a mój monitor LG ma wystarczającą rozdzielczość i jakoś mi nie przeszkadza że jest podłączony przez analogowy D-Sub, jakość mnie zadowala.

  I na koniec mam jeszcze małe pytanko dot. tunera. Jest to Technisat MF4-K CXV. Z boku posiada on zaślepione gniazdo opisane service? Co znajduje się za obudową w środku? Port szeregowy? Jeżeli tak to co można i przy użyciu jakich programów zrobić?

  Na koniec dodam że cały czas mam takie odczucie że cały fenomen telewizji cyfrowej został wymyśliony tylko i wyłącznie w celu zarobienia ogromnej ilości pieniędzy, które to miały by pochodzić z kieszeni abonentów. Dobrze zrobiona instalacja przy użyciu tradycyjnych systemów przesyłu wizji (PAL) również powala jakością
 • #2
  Doominus
  Level 34  
  Arrow Z tego co udało mi się dowiedzieć to karta jest wiązana z tunerem i vice versa. Czy taki spliter jest na tyle transparentny że nie będzie przeszkadzać w autoryzacji?

  Spliter tu nie ma nic do rzeczy , musisz znać klucz parujący bo inaczej drugi odbiornik nie zdeszyfruje sobie tego. Czyli się nie da i tyle.

  Co do kompa to phoenix pod com1.
 • #3
  EBC41
  Level 28  
  A jak rozumiem tylko operator zna klucz parujący?
 • #5
  GKVIDEO
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Temat zamykam bo rozmowa powoli kieruje się pod p.1 Regulaminu.