Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A105 - paski na ekranie czyżby matryca ?

versatus 14 Maj 2009 10:16 4443 4
  • #1 14 Maj 2009 10:16
    versatus
    Poziom 9  

Witam.

posiadam toshibe z serii satellite a105. Zakupiona za granica i nie posiada juz gwarancji. Problem zaczal sie jakis czas temu po prawej stronie ekranu pojawily sie dwie pionowe kreski o intensywnej niebieskiej barwie. Po poruszeniu ekranu kreski znikaly lub stawaly sei bardziej wyrazne. Teraz matryca komplentie mi siadla nawet nie pomaga ruszanie. Pewnie jest to wynik wielokrotnego zamykania i otwierania pokrywy. Moje pytanie brzmi. Czy jest to wina matrycy czy jakiegos podzespolu ? Laptop jest potrzebny mi do pracy, prosze o pomoc. Z gory dziekuje

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł jak i sam post poprawiłem. Przeniosłem do odpowiedniego działu. Przypominam iż zdania rozpoczynamy wielką literą! Radzę o tym pamiętać pisząc kolejne wiadomości.

0 4
  • #2 14 Maj 2009 10:38
    jaromas
    Poziom 12  

Jest to wina taśmy łączącej lub inwentera, poszukaj na allegro do twojego modelu i wymień lub daj do serwisu, zanim coś wymienisz spróbuj przeczyścić styki taśmy i podociskaj

0
  • #3 14 Maj 2009 11:56
    skaktus
    Poziom 37  

jaromas napisał:
    Jest to wina taśmy łączącej lub inwentera, poszukaj na allegro do twojego modelu i wymień lub daj do serwisu, zanim coś wymienisz spróbuj przeczyścić styki taśmy i podociskaj

Nie jest to wina inwertera bo ten jest odpowiedzialny za świecenie świetlówek a nie obraz.

0
  • #4 15 Maj 2009 23:24
    Qosmio G30
    Poziom 2  

Witam
    Niestety jest to padnieta matryca , mialem kilka takich przypadkow w moich laptopach .Objawy na poczatku jeden pasek i znika a pozniej lec`i juz z gorki jest nich coraz wiecej pionowe paski
    Pozdrawiam

0
  • #5 02 Cze 2009 11:05
    versatus
    Poziom 9  

bardzo dziekuje za rozwianie wszelkich watpliwosc. pozdrawiam

0