Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie zawsze się uruchamia prawidłowo

14 Maj 2009 12:57 3512 24
  • Poziom 16  
    Mój problem jest następujący i zaznaczam że
    nie pojawia się za każdym razem, ponieważ czasem komp się włączy normalnie:

Włączam kompa, zasilacz działa, diody się świecą, a komp ruszyć dalej nie chce, tzn. nie daje żadnych znaków życia mimo ze teoretycznie działa :)

Komp ma już trochę latek:
    płyta główna - gigabyte 7vt600l atx
    procesor - athlon xp 2500+ barton
    grafika - geforce fx 5200 128mb ram
    dvdrw
    cdrw
    zasilacz 400W Logic

Zmieniłem już bateryjkę w biosie
    odpinałem dysk, i napędy
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Chciałbym, żebyś podał markę zasilacza - to może być spowodowane też beznadziejnym zasilaczem.

Czarna lista zasilaczy
  • Poziom 16  
    No mam logic jest na czarnej liście, ale co to ma do rzeczy?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Witam
    Taki zasilacz 400W Logic ,wiekszością zasilacz no name nie posiadaj Funkcja PFC - stabilizator napięcia.
  • Poziom 43  
    margi85 napisał:
    No mam logic jest na czarnej liście, ale co to ma do rzeczy?

To ma do rzeczy, że to atrapa zasilacza. Pożycz inny w celu sprawdzenia. To zasilacz może być winowajcą. Ponadto, zostałeś zapytany o stan kondensatorów, gdzie odpowiedź ? Zacznij podchodzić poważnie do tematu, dobrze Ci radzę, w przeciwnym wypadku zostanie zamknięty.
  • Poziom 16  
    No tak racja,
    zaintrygował mnie ten zasilacz,
    i zapomniałem o pierwszym poście,
    ok posprawdzam to wszystko i napisze

edit:

/kondensatory wydają się w porządku

/chłodzenie też bez zarzutu

/rozkręciłem też zasilacz i też jest w porządku, nie ma za bardzo jak go podmienić z innym

Poza tym zauważyłem że
    nie ma teraz tego charakterystycznego piknięcia
    przy włączeniu komputera
  • Poziom 10  
    witam, czy znalazłeś przyczynę czemu tak się działo?
  • Poziom 16  
    niestety jeszcze nie,

skłaniam się ku płycie głównej, ale naprawdę nie ma pojęcia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    szefuńcio napisał:
    podmień ten zasilacz popytaj wujka kuzyna może jest już za słaby jak miałem zasilacz 350 W firmowy to wstawał z bieda na 450 hula aż miło

nom, udało mi się skombinować zasilacz i go podmienić,
    jak narzazie wszystko w porządku,
    komputer/bios/windows uruchamia się normalnie.

- ale nadal nie ma piknięcia płyty głównej, mam bios award, i gdy jest wszystko w porządku powinno być jedno pikniecie

z racji że problem zdarza się czasami, a zasilacz muszę oddać, pewnie zapobiegawczo kupię sobie któryś z tych polecanych.
    Jak przez tydzień będzie dobrze to problemem będzie zasilacz.

edit\ który z polecanych kupić? be quiet, Chieftec,? te chyba najłatwiej w sklepie dostać?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    ModeCom MC350.
  • Poziom 16  
    a to aktywne/ pasywne pfc co oznacza?

ma dużo znaczenia?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Nie.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Pierwszy raz widzę taki wynalazek. Raczej podejdź z rezerwą.
  • Poziom 16  
    no właśnie zwykły Xilence jest zaliczony do niepolecanych,
    Xilence Redwing nie jest ujęty.

Na allegro można też spodkać modecom-logic, te chyba też sobie można odpuścić.

Ja zamierzam jakiegoś chifteca albo tego modecoma sobie kupić.
  • Poziom 41  
    Czifteka se daruj. Te tanie linie są niewiele warte. Zresztą dla mnie cziftek skończył się na serii HPC.
  • Poziom 20  
    margi85 wymieniłeś już zasilacz, jak tak to daj znać, czy to rozwiązało problem.
    Ja mam podobne objawy z tym, że komputer nie chce się włączać jak jest zimny i pomaga poruszenie kartą graficzną, ale to nie jej wina bo kilka dni temu kupiłem nową.
  • Poziom 20  
    No właśnie tego się obawiam, bo oznacza to chyba wymiane płyty głównej, ale chciałbym się upewnić bo jak już miałbym zmieniać płytę główną to na jakąś "przyszłościową" czyli trzeba by wymienić procesor i ramy a to już by troche kosztowało. Poza tym oglądałem dokładnie slot i gołym okiem nie widać żeby coś było nie tak.

a może to jednak wina zasilacza - Modecom ATX-350GTF(PF), ale mierzyłem napięcia miernikiem i wszystkie są w normie, na +12V było ok. 11,90, ale podkręciłem potencjometrem, żeby było równo 12V, ale to nie rozwiązało problemu.
  • Poziom 20  
    Tylko że karta ciężko wchodzi w slot i nie widać, żeby był rozepchany. Poza tym objawy zaczęły się już dawno jak jeszcze ani razu nie było grzebane przy karcie.
    Jak narazie problem rozwiązało rozebranie komputera na części pierwsze i złożenie do kupy, ale pewność będe miał jutro rano jak uruchomi się zimny.

Założyłem osobny temat o moim problemie Tutaj