Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router do Netii z WiFi jaki wybrać?

14 May 2009 13:26 22055 13
  • Level 31  
    Jestem zmuszony kupić router do domu - kupuję notebooka z wifi i chciałbym mieć bezprzewodowy internet w całym domu. Do routera będzie podłączony przewodowo pecet a laptop przez sieć bezprzewodową. Priorytetem jest bezawaryjność a drugim niska cena.
    Co polecacie?
  • PLFONPLFON
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    To jest net24 na kablach netii, czy tepsy?
    Jeśli ma chodzić długo i bezawaryjnie, to np. SpeedTouch 585.
    WAN można podłączyć na dwa sposoby - tj. przez wbudowany modem ADSL, albo bez niego (do portu rj45).
    Wspomniany SpeedTouch występuje w dwoch wariantach - na Annex A oraz Annex B.
  • Level 20  
    Potrzebujesz router z modemem czy sam router ?? ( cena tez lekko inna ).
    Z routerow moge polecic Linksysa, Netgear, odradzam D-Linka.
  • Level 31  
    Router z modemem, na kablach tepsy.
  • PLFONPLFON
  • Level 20  
    WAG200, WAG54G2,DSL-G804V, DrayTek Vigor 2700Ge. Tyle przyszło mi do głowy z fajnych i funkcjonalnych. Strzeż się tylko asmax-ów i edimax-ów ja stanowczo odradzam te routery.
  • Level 22  
    none12 wrote:
    WAG200, WAG54G2,DSL-G804V, DrayTek Vigor 2700Ge. Tyle przyszło mi do głowy z fajnych i funkcjonalnych. Strzeż się tylko asmax-ów i edimax-ów ja stanowczo odradzam te routery.

Dlaczego uważasz że są złe? Asmax jest strasznie zagmatwany, a edmiax jest banalnie prosty w konfiguracji i działa bardzo dobrze.
  • Level 20  
    Dlaczego odradzam? ponieważ montowałem te routery u klientów ponieważ podobno były dobre i tanie. Ale ludzie po miesiącu błagali żeby zmienić router ponieważ zrywa połączenia wiesza się nie działa na XP-kach itd.
  • Level 31  
    I sytuacja się zmieniła, dostałem modem od netii firmy zyxel i muszę kupic tym razem switcha z wifi.
  • Level 36  
    Jaki modem? A może router? Netia daje modem USB Sagem F@st 800, ale w LLU Netia daje "modem" Zyxel który jest routerem z bramką VoIP. Więc od razu mogłeś wziąć Siemensa z WiFi (za 70zł drożej). Dodam też, że nie tak łatwo brać inne routery, bo na dzień dobry nie ma nic, ani haseł ani parametrów VoIP (jednak 29zł za router warty ok.400zł to nie jest źle).

Edycja: mała zmiana ceny.
  • Level 31  
    No właśnie mam zyxel, a to że coś takiego w ogóle zaistniało dowiedzialem sie jak przyszla paczka, moja mama to zalatwiala nie mając za bardzo pojęcia o tym co zamawia.
  • Level 10  
    Panowie,
    jaki możecie polecić router z wifi zamiast Zyxel'a 2602R-D1A. Chodzi mi o router z bramką voip i wifi.
    Do: Neti, szybki internet na łączach tepsy
  • Level 36  
    Zanim cokolwiek kupisz to wyciągnij z niego hasła do netu i VoIP, bo bez nich nic nie zrobisz (zakładam, że w Netii masz telefon VoIP).
  • Level 14  
    a wie ktoś może jak to zorbić ? Ponoć są zaszyte i nie da sie odczytac tych chaseł.