Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II, Karta, Centralny zamek, nie działa

14 Maj 2009 14:05 45486 14
  • Poziom 10  
    Witam, problem jest następujący w mojej lagunie siada mi karta immo jest w porządku tylko otwieranie i zamykanie centralnego pada a ciągłe rozbieranie i lutowanie tego wynalazku w końcu doprowadzi do jej całkowitego uszkodzenia (nowa 800 zł.). Problem jest o tyle poważny że nie mam drugiej karty. Mam taki pomysł że może by zainstalować uniwersalną centralkę centralnego zamka kupioną na allegro za 50 zł. i po prostu otwierać drzwi drugim pilotem. Czy ktoś z was już to przerabiał i czy to w ogóle jest możliwe. Za wszelkie info serdecznie dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    z doswiadczenia wiem ze lepiej jest jechac do Renault`a i wydac te 800 zł i miec problem z głowy (prawdopodobnie na zawsze) niz kombinowac... Moim zdaniem to nie moze działac.
  • Poziom 19  
    Można zamontować i będzie działać. Tylko uwaga - sterowanie zamkiem centralnym w lagunie to masa, dlatego też chyba lepiej byłoby zamontować najtańszy alarm z wyjściem sterowania centralnego (oczywiście masą). Sterowanie podpinasz pod włącznik zamykania-otwierania w tunelu.
  • Poziom 2  
    kolego wpisz w wyszukiwarce
    "naprawa kart laguna" i znajdziesz faceta z miejscowości Kaczory. za 70 zł naprawił mi kartę że teraz bez problemu działa hands free a w serwisie powiedzieli ze uszkodzone czujniki. jak nie znajdziesz to napisz meila wyśle namiary. warto wydac 70 a nie 800
  • Poziom 11  
    Dla mie naprawił koles z bialegostoku. Karta smiga juz ponad rok i wszystko oki, po naprawie praktycznie nie ma sladów. Ma tazke nowe karty i koduje na miejscu. Podaje nr.telefonu do kolesia 604481840. Moze komus sie przyda POZDRAWIAM!!!
  • Poziom 1  
    Mam pytanko, czy dorobiona nowa karta ma też kluczyk, i czy on będzie też pasował do zamka drzwi tak jak w starej karcie?
  • Poziom 19  
    Polecam kolegę z KACZOROW fachowa porada szybka wysylka naprawial mi karte w lagunie bylem bardzo zadowolony.
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!
    Mój problem polega na tym, że kupiłem lagune 1.9 2001. Karta nie otwierała ani nie zamykała auta, zero akcji. Pojechałem do koleżkó, co mi w 15 min zrobili kartę, ale okazało się, że auto zupełnie nie reaguje. POMOCY! Karta jest tylko jedna, auto caly czas mam otwarte...
  • Spec od samochodów
    Kolego mashu zamknij auto od środka klawiszem a drzwi kierowcy kluczykiem z karty Następnie wejdz tu http://kartarenault.republika.pl/index.html i zadzwoń i się umów do Pana Arka , zrobi twoją kartę w 15 min a jak jest już do niczego to kupisz u niego nową Gość sprawdzony osobiście , wiarygodny i solidny . Dodatkowo i koniecznie podmień z innej laguny czytnik kart a może odnajdzie się twoje zamykanie A jak chcesz zapytać co czytnik ma do otwierania to odpowiem dużo , ten temat już był przeze mnie przerabiany , a czytnik z innej lali będzie śmigał Pozdrawiam i daj znać dla potomnych .
  • Poziom 10  
    Witam, dziéki za podpowiedzi, postaram sie zdobyc czytnik i opisze jak poszlo. Niestety z Panem Arkiem sie nie umowie, bo uzywam autka w Anglii... Jednakze wczoraj wieczorem ni z tego ni z owego sprobowalem zamknac auto z karty i ku mojemu zaskoczeniu reakcja byla normalna - zamkniete, potem sekwencja otworz, zamknij, otworz zamknij i zadowolony poszedlem na zakupy (rzecz dziala sie pod sklepem).

Kiedy wrocilem niestety nie dalo sie otworzyc auta inaczej niz z kluczyka w karcie. Od tego momentu auto znow nie reaguje... choc nie mam akurat wielu okazji do prob, bo pech chcial, ze zaliczylem wracajac z zakupow poslizg i uderzylem tylnym prawym kolem w kraweznik, dosc mocno, bokiem.
    Wiem, ze to nie forum mechaniczne ale moze ktos moze mi podpowiedziec (albo skierowac do kogos, kto moglby mi na odleglosc pomoc czy chociaz naprowadzic jakos), jak domowym sposobem sprawdzic co sie ugielo? Alu felga wytrzymala cios ale cos sie jednak poddalo. Mam porobione fotki gdyby byly potrzebne...
    Patrzac z tylu gorna czesc kola wychodzi na zewnatrz auta. Mozna powiedziec, ze plaszczyzna opony pokrywa sie z plaszczyzna luku nadkola. Plus (patrzac z gory) kolo jest odchylone na na jakies 5 stopni. Mam nadzieje, ze ten opis jest dosc zrozumialy :). Autko jest "jezdzalne" ale idzie lekko bokiem.
  • Poziom 10  
    Ok. Problem rozwiązany. Ugieło się mocowanie tarczy (taki duży ceownik), którego raczej nie ma sensu prostować... w końcu to zawieszenie koła. Czeka mnie wymiana.

Dla potomnych może przyda się zdjęcie...

Zdjęcia

Wróćmy zatem do karty, żeby jednak nie odbiegać od tematu głównego.

Czy bez wymiany czytnika (bo na jednym z forów dostałem takie info) da się jakoś zresetować (zakodować) kartę? Czytałem, że w niektórych autach można np coś tam poprzyciskać w sekwencji i pyk! karta (czy kluczyk) działa.

Czy w lagunie w ogóle istnieje taka opcja?
  • Spec od samochodów
    Nową kartę teoretycznie dokodujesz tylko w serwisie (lub u Pana Arka za dużo mniej) Nie można przyuczyć karty guzikami , tylko clipem (i to tylko ostatnie bodajże 4 cyfry) Karta przychodzi wstępnie zakodowana z francji a tu w serwisie dokodowują tylko końcowe , natomiast starą kartę można przyuczyć tylko po wymianie procesora wewnątrz (co robi p. arek) Karty są jednorazowego zapisu i nie można starej karty przyuczyć do innego auta bez wymiany układu w środku . Zawsze kartę można wysłać i za około 4-5 dni będziesz miał ''nową'' pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a Pan arek może zrobić klona i dać razem z adresem kolegom z podwórka i możemy już nowej karty nire potrzebować:D
  • Spec od samochodów
    Kolego zastanów się nad tym co piszesz łatwo jest napisać na kogoś kogo się nie zna. Pan Arek jako pierwszy w Polsce (z tego co wiem ) zaczął naprawiać i kodować nowe karty i to za ułamek ceny serwisowej .Ja sam korzystam z jego usług i to od kilku lat i żadna renówka nie odjechała . Po za tym można jechać osobiście i sam zobaczysz że kodując nowe karty wymazuje z pamięci pozostałe . Proponuję aby kolega poczytał jeszcze w temacie i następnie zabierał głos , dodam że koledzy z Renault Laguna Klub Polska również mają zaufanie do tego gościa .(ok 60 osób korzystało z pomocy przy kartach ) Pozdrawiam podejrzliwego kolegę
  • Poziom 11  
    AUTOELEKTRONIKA Białystok tam naprawiłem jedna i dokodowałem druga karte na miejscu, robili tez dla kilku znajomych z okolicy, łącznie z zakodowaniem karty od innego pojazdu ze szrotu. Naprawiają elektronike samochodową i przeprowadzaja pełna diagnostyke pojazdu. Dobre ceny pełen profesjonalizm! Kontakt do nich 604481840.