Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dla zespołu/DJ 25 tys + 8 tys oświetlenie pomoc

lukasz901 14 Maj 2009 17:12 2670 11
  • #1 14 Maj 2009 17:12
    lukasz901
    Poziom 10  

Witam.
    Potrzebuję sprzęt dla zespołu i DJ grającego po większych salach, czasem małych wiejskich plenerkach, pod namiotem. Muzyka wszelkiego rodzaju...
    Na tynku jest masa sprzętu więc trudno mi się na coś zdecydować... Mniej więcej wiem czego chcę ale prosiłbym o pomoc/radę bardziej doświadczonych kolegów... Potrzebuję:
    - 2 doły na 18" i dwie górki. I doły i góry z flanszą pod statyw
    - Dwie końcówki mocy do tych paczek
    - Mikser ( A&H ZED 24 ?)
    - 3 mikrofony (Shure sm58 ?)
    - cross/procesor
    - eq 2x31
    - lexicon mx200 ?
    - 2 mikrofony bezprzewodowe montowane w rack (ALPHARD U2-800MV ?)
    - podwójny CD montowany w rack ( Numark - CDN 22 MkIV ?)
    - rozdzielnię 32A też do rack'a
    - i jakieś mocne trzy statywy pod mikrofony

Mam na to 25 tys zł. Za bardzo nie wiem co wybrać a już na pewno nie wiem jakie kolumny i jakie wzmacniacze... Prosiłbym o pomoc

Druga kwestia. Mam na oświetlenie 8 tys, tylko na tym już się całkiem nie znam... Prosiłbym o radę...

pozdrawiam

0 11
  • Deimic Smart Home
  • #2 14 Maj 2009 18:09
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

Proponuję głośniki aktywne ... tzn. z wbudowanymi wzmacniaczami ... zobaczysz jakie to praktyczne rozwiązanie przy przemieszczaniu sprzętu :)

obecnie nie orientuję się co do nagłośnienia ale z oświetleniem pomogę :)

powiedz jakie masz wymagania co do oświetlenia ? czyli jaką masz wizje oświetlenia koncertu i od razu mówię :) na cale oświetlenie konstrukcja ALU z dwoma wysokimi statywami i znajdź sobie dobrego elektryka żeby zrobił Ci stałą instalacje na konstrukcji która bd łączona wielowtykami i jak bd się rozkładał ze sprzętem pozostanie Ci tylko powieszenie świateł i podłączenie paru wtyczek :)

Pozdrawiam i czekam na ODP :)

0
  • #3 14 Maj 2009 18:30
    artis666
    Poziom 26  

Proponował bym 2x RCF 4PRO-8002 AS, i 2x RCF ART 312-A. Może się wydawać drogo, ale jednak są to aktywne, i gwarantuje że będziesz zadowolony. Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Co do oświetlenia to 2 skanery, stroboskop, wytwornica dymu, kilka PARów, ewentualnie jakiś mniejszy laser i powinno wystarczyć. Napisz co z tych urządzeń byś chciał mieć to dobierzemy konkretne modele.

0
  • Deimic Smart Home
  • #4 14 Maj 2009 19:07
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

2 skanery .... pfff .. kilka Parów ....... i jeszcze mały laser ... człowieku ogarnij on ma do wydania 8 tys. a nie max 1500 na malutkie chałtury

hahaha i jeszcze doradź mu pary led firmy eurolite

a i kupuj MACKIE ... to to samo co RCF tylko lepiej wyglada :)

dla nie wiedzących .... MACKIE kupiło RCF tylko robią dalej produkty pod 2 firmami bo RCF miał za dużą popularność by go wycofać

RCF ART 312-A ....... jak najbardziej nie polecam ... pracowałem z tym sprzętem to ma 12" i nie wyrabia się nawet na odsłuch na scenie

o ile się nie mylę ALPHARD U2-800MV są na baterię 9V ... strasznie żre tą baterie ... ogólnie rozglądaj się za mikro z bateriami 2x AA 1,5V ... są oszczędniejsze :)
    co do ALPHARD pisze ze ma "zasięg 100 m" w prawie pustym kościele gubił się przy 30-40 metrach /stacja na wysokości ok 1m

0
  • #5 14 Maj 2009 22:00
    artis666
    Poziom 26  

Lj_E-gain napisał:
    2 skanery .... pfff .. kilka Parów ....... i jeszcze mały laser ... człowieku ogarnij on ma do wydania 8 tys. a nie max 1500 na malutkie chałtury

Skoro pracujesz ze sprzętem to powinieneś wiedzieć ile kosztują dobre skanery, Do PARów trzeba sterownik o ile dobrze pamiętam, co do lasera to nie miałem na myśli zabawki która wykręca kółka na ścianie tylko coś w okolicach 100mW. Porządny taki laser też kosztuje.

Code:
    hahaha i jeszcze doradź mu pary led firmy eurolite 

A czemu nie, w pewnym pobliskim klubie PARy są właśnie na LEDach. Zastanów się ile potem trzeba wydać na materiały eksploatacyjne do tego wszystkiego, reflektory na diodach są bez obsługowe.

Cytat:

dla nie wiedzących .... MACKIE kupiło RCF tylko robią dalej produkty pod 2 firmami bo RCF miał za dużą popularność by go wycofać

Skąd to wiadomo?

Cytat:
    RCF ART 312-A ....... jak najbardziej nie polecam ... pracowałem z tym sprzętem to ma 12" i nie wyrabia się nawet na odsłuch na scenie

Pewnie miałeś wersję z 1 calowym driverem. Ja proponuję wersję z 2 calowym. Uważasz że są słabe, zauważ tylko czym będą w tej konfiguracji wspomagane. Chyba na górki już się wtedy nie daje tyle basu.
    No a jeśli już koniecznie to po prostu inny, mocniejszy model.

Cytat:
    o ile się nie mylę ALPHARD U2-800MV są na baterię 9V ... strasznie żre tą baterie ... ogólnie rozglądaj się za mikro z bateriami 2x AA 1,5V ... są oszczędniejsze :)

Wynika to z właściwości poszczególnych typów baterii. W tym przypadku się jednak zgodzę, posiadam zestaw bezprzewodowych mikrofonów na akumulatorki AA i nie narzekam.

Cytat:
    co do ALPHARD pisze ze ma "zasięg 100 m" w prawie pustym kościele gubił się przy 30-40 metrach /stacja na wysokości ok 1m

No a czego się spodziewałeś ?

Teraz dalej. Odlicz od tych 8K zł koszty okablowania, porządnej konstrukcji do zamontowania tego, dodatkowo niezbędna jest wytwornica dymu, to też kosztuje. Mógłbym dodać również do listy ruchome głowy, jednak z racji tego że efekt jest bardzo podobny do skanera, a cena wyższa nie będziemy się w to zagłębiać. Powiedz jeszcze czym kolega ma sterować tymi światłami ? Ma sobie zrobić pudełko z drewna z włącznikami? Ja proponuje na początek jakiś prosty sterownik DMX, w razie przyszłościowej modernizacji sprzętu i dodawania nowych urządzeń nie będzie problemu z ich sterowaniem.

"Lj_E-gain" w jakim klubie jesteś LJ? Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam

0
  • #6 15 Maj 2009 08:30
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

Code:

A czemu nie, w pewnym pobliskim klubie PARy są właśnie na LEDach. Zastanów się ile potem trzeba wydać na materiały eksploatacyjne do tego wszystkiego, reflektory na diodach są bez obsługowe.

Tak ... tak gdzie ja pracuje się sprawdzają . ale pytanie widziałeś jak to świeci w plenerze albo na większej sali ... sieczka a nie wyraźne kolory jedynie jaki kolor daje jakąś smugę światła to niebieski ... a reszta nie wygląda ciekawie ... ale co kto lubi ...

Code:

Teraz dalej. Odlicz od tych 8K zł koszty okablowania, porządnej konstrukcji do zamontowania tego, dodatkowo niezbędna jest wytwornica dymu, to też kosztuje. Mógłbym dodać również do listy ruchome głowy, jednak z racji tego że efekt jest bardzo podobny do skanera, a cena wyższa nie będziemy się w to zagłębiać. Powiedz jeszcze czym kolega ma sterować tymi światłami ? Ma sobie zrobić pudełko z drewna z włącznikami? Ja proponuje na początek jakiś prosty sterownik DMX, w razie przyszłościowej modernizacji sprzętu i dodawania nowych urządzeń nie będzie problemu z ich sterowaniem.

A czy kolega napisał ze musi kupować !!! NOWY !!! sprzęt .... jak dobrze poszuka na allegro to kupi porządne 4 skanery do 2000PLN na żarówce MSD250

A masakra ile może kosztować ster DMX nowy kolo 1000 już się kupi z funkcjonalnymi przyciskami FLASH np do szybkiego wyzwalania scen albo do efektu PAR ... jak chce PARy LED "spoko" fakt cena jest mniejsza .. są lekkie i chcą mało prądu tylko tez musiały by być na ster DMX ... i ktoś z głową musiał by je zaprogramować by nie świeciły wszystkimi kolorami na raz .... ja osobiście nie znoszę PAR LED ale z powodów ekonomicznych pewnie kolega je wybierze

Code:
    Cytat:

Skąd to wiadomo?

Gdybyś orientował się do siedzi w MACKIE wiedział byś że w MACKIE cała elektronika jest z RCF ... poczytaj pisma branżowe bd wiedział :)

Code:
    Cytat:

No a czego się spodziewałeś ?

hehe ... ja o tym wiem .. i wiedziałem co się mam po tym spodziewać ... tylko kolega który chce to kupić nie wie co ten sprzęt potrafi wiec opisałem swoje doświadczenia z tym sprzętem

Code:
    "Lj_E-gain" w jakim klubie jesteś LJ? Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam

Iguana w BRZOZOWEJ i W Tarnobrzegu na mniejszych plenerach i dyskotekach ... (jbc. link do nk dj ... masz tam foto plakatu a sobotę http://nasza-klasa.pl/profile/1486906/gallery/album/2/30 )

Dodano po 10 [minuty]:

A z resztą ja nie pisze tutaj po tu by się kłócić z "artis666" tylko by pomóc koledze ... a po pierwsze dobór świateł trzeba zacząć od tego jakie wymagania maja spełniać i wypowiedzi "lukasz901" co chce mieć nad głową :)

Dodano po 15 [minuty]:

Jak znajdę dzisiaj czas to jeszcze wieczorem dodam taki wstępny kosztorys

Pozdrawiam.

0
  • #7 15 Maj 2009 09:40
    lukasz901
    Poziom 10  

Dzięki Panowie za zainteresowanie :D

W sumie najbardziej zależy mi na nagłośnieniu, nie robi mi też różnicy czy jest to sprzęt aktywny czy pasywny, znam zalety i jednego i drugiego... Najbardziej zależy mi na tym żeby ten sprzęt dawał radę, żebym był zadowolony i po roku czy dwóch nie musiał niczego zamieniać na nowy...

Co do bezprzedowowca najlepiej żeby był montowany w rack, a z tym jest jednak problem... To nie ma być mikrofon do śpiewania, tylko do gadki, żeby można z nim było wyjśc do ludzi, nie bojąc się że mogą upuścić mikrofon za 3kzł. Znalazłem jeszcze :

http://www.4-acoustic.com/(S(f0amoh551lpm1hr4...220+UHF+PLL+Dual+Diversity+Funkmikrofonanlage

co o tym sądzicie?

A co do oświetlenia to niezbyt się na tym znam szczerze powiedziawszy... Najbardziej zależy mi na mobilności tego zestawu, jak najmniejszej awaryjności (ceny żarówek powalają, wiem że będzie trzeba je zmieniać ale żeby przynajmniej nie kosztowały nie wiadomo ile), wygodzie i prostocie pracy, no i oczywiście na końcowym efekcie... myślałem o jakichś PAR'ach, stroboskopie, wytwornicy dymy, skanerach czy jakimś tańszym laserze... iw sumie najlepiej wszystko sterowane DMX... Jak mówie nie zbyt się na tym znam, więc ciężko mi się określić...

pozdrawiam i czekam na propozycje ;)

0
  • #8 15 Maj 2009 10:05
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

Jak aktywne to weź HK Audio Actor DX lub PROJECTOR. Jak pasywne to polecam zestaw od dr_aus. 3kW na stronę lub 1,5kW (zalezy jak Ci pasi :P) i wysoki SPL i piękne brzmienie :D

0
  • #9 22 Maj 2009 20:22
    lukasz901
    Poziom 10  

Nie ma już nikt żadnych propozycji?

0
  • #10 23 Maj 2009 13:16
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

Sory ale na razie nie mam czasu :( .. szkoła d

ale myślę że do końca maja powinienem się wyrobić

Pozdrawiam :)

0
  • #11 27 Maj 2009 21:58
    Lj_E-gain
    Warunkowo odblokowany

co do skanerów .... aukcja (numer 639147061)

Dodano po 14 [minuty]:

heh tylko nie za taką kase :) ... ja bym za nie dał ok. 500 za sztukę

Ja dobrze zagadasz to całość za 2000 kupisz ... dodam ze to świeciło w klubie wiec dodatkowym argumentem jest zużycie :)

0
  • #12 27 Maj 2009 22:11
    artis666
    Poziom 26  

A co to są kolego za skanery?? może sprecyzował byś model, bo jakoś na aukcji też nie podano. Chyba kota w worku nie chcesz koledze sprzedać ?

Cytat:
    ja dobrze zagadasz to załość za 2000 kupisz ... dodam ze to świeciło w klubie wiec dodatkowym argumentem jest zurzycie

Najpierw naucz się pisać, potem zastanów się czy ktoś skaner za który chce 1300zł sprzeda za 500zł, tak "na piekne oczy".

0