Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa silniczek szyberachu [szyberdach nieorginalny el]

gblodz82 14 May 2009 18:46 3450 7
    gblodz82
    Level 11  
    Witam, zakupiłem niedawno golfa 3 i mam w nim szyberdach (elektryczny). Jest on nieoriginalny. Samochód przyjechał z holandii i tam go założono. W dniu zakupu wszystko ładnie działało. Aż do dzisiaj :(
    Niedawno jeszcze jakoś działał, najlepsze jest to że jak wciskałem przyciski do otwierania to uchylał się, przez 2-3 sek silniczek coś próbował zrobić tak jak by coś w nim przeskakiwało i się zamykał. A teraz ani rusz. Jak kilka razy wcisnę przycisk to próbuje się otworzyć, uchyla się na na pół centymetra i koniec, domknąć się nie chce i trzeba mu ręką pomóc. Byłem w serwisie z szyberachami i chcą silniczek wymieniać. Twierdzą że w środku jest taki mały pasek zębaty który się wyciąga i przeskakuje. I mają rację, rozkręciłem (tzn. roznitowałem go) i faktycznie pasek jest luźny. Dokupić się go pewnie nie da a serwis chce wymieniać silniczek. Jego cena to 250 zł, trochę dużo :( no i plus wymiana 50-100zł.

Nie wiem co to za silniczek, na allegro nie widzę takich. Może ktoś wie co to za cudo i podpowie gdzie może taniej dostanę albo jak to naprawić.

A i najdziwniejsze jest to że chcą wymieniać silniczek jak szyberdach teraz wogóle nie chce się uchylić, nawet pasek nie przeskakuje a było to słychać, przedtem. Jest tam też jakiś sterownik przed nim. Czy jak go ominę i zrobię na krótko to czy silniczka nie spalę?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    balonika3
    Level 37  
    Nie spalisz, bo na silniczku jest napisane jak byk 12V, ale to pewnie nic nie da skoro przeskakuje. Próbuj.
    gblodz82
    Level 11  
    a czy się orientujesz co to za firma jest itt automotive? bo taki napis na nim widnieje a nic nie znalazłem na ich temat żeby silniczki były w sprzedaży
    balonika3
    Level 37  
    To szukaj samo ITT, to dosyć popularna firma (widziałem wiele jej przeróżnych części).
    przemekx303
    Level 11  
    witam ja mam taki sam silniczek w suzuki swift i mi też padł tydzień temu tylko nie pasek a zębatka plastikowa obejrzyj ją dokładnie ja też szukam takiego silniczka jak coś znalazłeś to daj znać
    gblodz82
    Level 11  
    no dobra przyjrzałem się swojemu mechanizmowi i mam taką samą zębatkę jak ty, tylko że ty masz wyłamany ząb a ja mam wytarty środek koła w jednym miejscu, musiał się szyberdach zablokować i ten metalowy ślimak zniszczył plastikowe koło :(
    Mplasente
    Level 2  
    koledzy pomożecie mam ten sam problem z zębatka !!!nie wiem gdzie moge taką dostac > lub cały mechanizm
    lion0
    Level 11  
    model szyberdachu to Szyberdach ONYX 750 - 3330V silniczki sa dostepne za male pieniadze mam nadzieje ze sie to komus przyda ja sie oszukałem jak glupi az wkoncu trafilem na to co potrzebowalem osobiscie kupilem nowy silniczek za 50zl na allegro