Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator AVC-760 - problem z uruchomieniem.

14 Maj 2009 19:32 3399 7
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem z uruchomieniem rejestratora AVC-760. Po podłączeniu do odbiornika TV na ekranie zamiast obrazu z kamer widnieje logo rejestratora, natomiast po LANie mogę pingować rejestrator, ale nie ma możliwości zalogowania się do panelu. Po otwarciu obudowy miga czerwona dioda LED-4... Rejestrator z pozoru pracuje poprawnie.

Pytanie: Czy jest możliwość resetu urządzenia? Proszę o pomoc! (pilne)
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Czy on działał i przestał czy to pierwsze uruchomienie? Próbowałeś bez dysku albo z innym?
  • Poziom 11  
    Działał poprawnie 3 miesiące aż przestał... Bez dysku jest to samo.
    Czy nie ma on jakiegoś przycisku do resetu?
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    jest mozliwosc resetu,
    na plycie glownej rejestratora, w poblizu polaczenia z druga mala plytka (zasilajaca) sa 2 PINY, te 2 piny sluza do resetu rejestratora:
    jak to zrobic:
    -wylacz rejestrator
    -zewrzyj 2 piny ze soba (np zworka z dysku twardego)
    -uruchom rejestrator, i trzymaj zwarte 2 piny przez okolo 10-15 sekund
    -rozewrzyj piny - rejestrator powinien sam sie poprawnie uruchomic

Jezeli dalej nic nie dziala, to rejestrator jest uszkodzony - to co podales to bardzo popularne uszkodzneie avtechow :) czeka cie serwis
  • Poziom 11  
    Próbowałem dwa razy - na razie nic to nie dało.
    Takie pytanie - czy ta czerwona, wewnętrzna dioda LED-4 mam migać cały czas? Czy są jeszcze jakieś inne sposoby, np przesłanie jakiegoś pliku recovery przez tftp? Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową poradę.
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    dioda miga jak rejestrator jest uwalony.... nie zrobisz nic niestety,

jedyne rozwiazanie -> serwis
  • Poziom 11  
    No to nieciekawie. W sumie byłem z tego urządzenia zadowolony - w połączeniu z dobrymi kamerami jakość była jak najbardziej do zaakceptowania. Co w tym rejestratorze jest takiego, że one się tak psują?
    Ciekawe jak wygląda naprawa w serwisie...
  • specjalista-kamery przemysłowe
    rejestrator jest jak najbardziej OK. Jego zastosowanie to sa male instalacje, gdzie nie wymagana jest wysoka jakosc nagrania (do det. twarzy na przyklad).
    Psuje sie tak samo jak inne urzadzenia. kupisz rejestrator za 4000zł i tez sie moze zepsuc.

Ten rejestrator jest bardzo tani, wiec podzespoly do niego tez są bardzo tanie (procki, DDR'y itp), dlatego sa wieksze szanse na uszkodzenie czegos na plycie w skutek np przegrzania.
    A serwis.... zalezy gdzie kupiles. Jedni wymienia plyte a zepsuta wysla do producenta, inni moze cos podlubia.....