Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stery do płyty głównej GIGABYTE GA-8S649MF

14 Maj 2009 20:05 6135 13
  • Poziom 9  
    Mam tą płytę, jednakże brakuje mi do niej sterów. Konkretnie do czipsetu sis649,sis965 oraz do zintegrowanej
    karty sieciowej Realtek 8201CL. wyczytałem że do Realteka potrzebne są jakieś stery od 3Coma, niby je pobrałem, ale nie mam pojęcia jak je zainstalować. Tu wyczytałem o tym: http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts...iew=next&sid=516d3e544c000c9da0c01003fb2c9d5c
    Proszę o pomoc, bo prawdopodobnie ta płyta pójdzie na allegro, jeśli nic do niej nie znajdę. Druga sprawa to czy magistrala płyty łównej obcina transmisję z graficznej? Graficzna 128 bit główna 64 bit....
    System to Vista Business
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sterowniki są pewnie na stronie Gigabyta i na Sis-ie też by się coś znalazło.
    Cytat:
    Druga sprawa to czy magistrala płyty łównej obcina transmisję z graficznej? Graficzna 128 bit główna 64 bit....
    Kompletne nieporozumienie (lub brak wiedzy) - te szyny nie mają ze sobą nic wspólnego !
  • Poziom 9  
    tronic1 FS powiedział mi zebym się pocałował w pewną część swojego ciała, oto moja korespondencja z nimi:
    JA:
    Zgubiłem płytę instalacyjną do płyty głównej GA-8S649MF,
    potrzebuję sterowniki, najbardziej do chipsetu sis649,sis965 oraz zintegrowanej
    karty sieciowej Realtek 8201CL. Resztę udało mi się jakoś pobrać z
    internetu, na Waszej stronie można znaleźć tylko uaktualnienie BIOSu.
    ONI:
    Podany przez Pana numer jest nieprawidlowy. Numer plyty zaczyna sie od
    litery D i cztery cyfry. Prosze rowniez podac numer seryjny sprzetu.
    JA:
    To w takim razie proszę podać jak mam sprawdzić ten numer?
    ONI:
    W zalaczniku wysylam oprogramowanie , ktoere pomoze Panu znalezc numer
    seryjny sprzetu.
    JA:
    Przykro mi, nic co wykazał ten program nie znaczyna się na D. w
    załączniku zrzut ekranu. (zmieniłem system na Vista)
    ONI:
    Prosze podac numer sprzetu, z ktorego ta plyta pochodzi. bez tego nie
    mozemy Panu udzielic informacji.
    JA:
    Nie mam pojęcia, kiedyś dostałem tą płytę od kolegi.
    ONI:
    Bez numeru seryjnego nie jestesmy w stanie Panu pomoc.

I koniec.... A na ich stronie jest tylko uaktualnienie BIOSU.
    Lzep, brak wiedzy oraz to, że kiedyś coś takiego usłyszałem ;)
  • SterControl
  • Spec od komputerów
    Sterowniki są na stronie którą podałem. Wpisz symbol swojej płyty i znajdziesz wszystkie sterowniki + manual. Na górze strony masz napis GLOBAL i w okienko obok wpisz - GA-8S649MF i naciśnij przycisk Search. Na wyświetlonej stronie wybierz zakładkę SOFTWARE.
  • Poziom 9  
    Mhmmm... Tylko, że ja tam samie BIOSy widzę...
  • Spec od komputerów
    A potrafisz stronę przewinąć do dołu ?
  • Poziom 9  
    Potrafię, są też tam jakieś SISy, nawet powiem Ci, że potrafiłem je ściągnąć!!!
    I jest to Sis 180 IDE oraz 5513 IDE a drugi plik to Sisy agp.

Ściagnąłem jakiegoś Driver Detective, który pokazaqł mi, że nie mam sterowników od kontrolera ethernet (czyli sieciówka tak?), a sisy mam. więc w takim razie szukam tylko od sieciówki
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    No, to już duży sukces. Poza tym drivery znajdziesz tutaj i tutaj i tutaj.
  • Poziom 9  
    wszystko było by pięknie, ale z ostatniego linku nie mogę ściągać, założyłem już wcześniej tam konto, ale nic mi na @ nie dochodzi. za dwa pierwsze linki dzięki w 100%

Dodano po 5 [minuty]:

No i za szybko popadłem w zachwyt... W pierwszym linku nie ma nic prócz driver detectora czy jakoś tak, a z drugiego sisy nie chcą się instalować. ten detectro pokazał, że sisy mam, więc brakuje mi tylko sterowników od kontrolera ethernet.

Dodano po 1 [minuty]:

KubaLa.Jeep napisał:
    wyczytałem że do Realteka potrzebne są jakieś stery od 3Coma, niby je pobrałem, ale nie mam pojęcia jak je zainstalować. Tu wyczytałem o tym: http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts...iew=next&sid=516d3e544c000c9da0c01003fb2c9d5c

Zobacz to, może coś Ci nasunie to na myśl...
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...ten detectro pokazał, że sisy mam,...

Instalowałeś sterowniki do chipsetu zaraz po instalacji systemu ?
    To co pokazuje program mnie nie interesuje.

Link do infojamy nic nie 'nasunie' bo autor tamtego tematu ma zupełnie inną płytę główną niż Ty, tak więc 3com Cię nie interesuje.

Rozumiem, że rozmawiamy o Windows XP (Pro lub Home) i w Menedżerze urządzeń przy kontroler ethernet widnieje żółty wykrzyknik ?
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem, windows to Vista Buisness. Nie sprawdzałem w menedzerze.nie instalowałem w ogóle chipsetu bo go nie mogę znaleźć w necie.
    Tronic1 sprawdzę to w niedziele bo teraz nie mam dostępu do tantego kompa
  • Poziom 9  
    JAk na razie to mało pozytywnie :( ten ostatni link nie chodzi pod vistą, ale wracam do windy 2k zobaczymy jak tam się to będzie sprawowało.