Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung M1736N problem ze sterowaniem

krzysieq24 14 Maj 2009 21:24 1347 3
  • #1 14 Maj 2009 21:24
    krzysieq24
    Poziom 9  

Witam, mam problem ze sterowaniem w w/w mikrofalówce mianowicie jakiś czas temu przyciski przestały reagować na wciskanie tj nie uruchamiają funkcji i nie "piszczą". Po jakimś czasie włączyłem ją ponownie i kilka razy zareagowała na wciśnięty klawisz a potem dalej cisza. Zawiozłem ją do serwisu ale tam mi powiedzieli że trzeba wymienić cała płytę sterującą i u nich koszt wraz z robocizną to ok 200 zł i trochę mi szczęka opadła. Szkoda mi kuchenki bo nawaliła po ok 2,5 roku od zakupu. Jeśli ktoś może mi udzielić informacji czy takie objawy dają możliwość opłacalnej naprawy czy faktycznie kwalifikują kuchenkę na straty to będę wdzięczny. Jak wynika z powyższego opisu nie jestem fachowcem z elektroniki więc proszę o zrozumiałą dla laika odpowiedź.

2 3
  • #2 16 Maj 2009 09:42
    scalak83
    Poziom 12  

Witam
    Co do kosztów naprawy to opisywany przez pana serwis nie zażyczył sobie za dużo pieniążków tak naprawdę. Dobrze wiem że koszt 140zł za elektronikę do mikrofali to naprawdę nie za dużo.

Najlepszym rozwiązaniem jest założenie nowej elektroniki co prawda pewnie został uszkodzony sam mikro wyłącznik od tej funkcji ale objawy przez Pana opisane wskazują na błąd głębszy niż wyłącznik bo jak Pan sam stwierdził mikrofala raz działa a raz nie.

Naprawy układu mogą nie przynieść rezultatu i są bardziej kosztowne niż cena nowej.

Pozdrawiam

1
  • #3 16 Maj 2009 20:46
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Myślę że po przemyciu elektroniki szczególnie przycisków benzyną ekstrakcyjną, później wysuszyć wygrzewając np. suszarką może pomóc.

1
  • #4 05 Lut 2018 22:41
    szczepan596
    Poziom 12  

Do wymiany naklejka z przyciskami i żadne mycie nie pomoże wręcz pogorszyło by sprawę.
    Pozdrawiam

0