Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczony dostęp do internetu

Golic 14 Maj 2009 21:58 3607 1
  • #1 14 Maj 2009 21:58
    Golic
    Poziom 2  

Od pewnego czasu borykam sie z bardzo nieprzyjemnym problemem, a mianowicie ograniczonym dostepem do uslug internetowych. Problem jest dosyc dziwny, gdyz wczesniej nigdy wczesniej nie zdarzylo mi sie cos takiego.

Otoz po pewnym dosyc dlugim czasie braku polaczenia z internetem (Dialog telecom 1 Mb/s - myslalem, ze to bedzie kolejna tymczasowa, zwykla przerwa w dostawie uslugi) po ponownym dostepie nie jestem w stanie polaczyc sie do uslugi Steam (pobieranie gier bez koniecznosci zakupywania ich na nosnikach, tylko za pomocą konta bankowego - wyswietla mi sie znany uzytkownikom problem could not load library steam.dll, ktory najczesciej dotyczy blokowania przez firewall), nie jestem w stanie takze polaczyc sie z uslugą PlayStation Network na mojej PS3 (dema zaciagniete do pewnego momentu jestem w stanie sciagnac do konca, niestety polaczenie z Playstation Store, badz tez ww. skutkuje niekonczacym sie komentarzem Signing In...

Dodatkowo programy p2p maja poblokowane porty oraz status no incoming connections.

Uzywam routera D-Link DI 524, oraz modemu standardowo dolaczanego do Dialogu - Siemens SpeedStream 4100, komputer swiezutko po formatowaniu, niezaleznie od tego czy w tle dziala antywirus (avast) czy tez jest kompletnie odinstalowany problem ciagle wystepuje.

Od momentu przerwy w dostawie NIGDY nie mialem ww. problemow. Konsola automatycznie dobierala ustawienia, Steam pobieral dane jak tylko pojawiala sie aktualizacja, p2p mial zawsze status green.

Co najlepsze - podlaczony laptop u ktorego antywirus wykryl jakies 150 wirusow nie posiada ww. problemow.

Bylbym ogromnie wdzieczny za jakakolwiek pomoc...

PS. Czy Dialog udostępnia login oraz hasło w momencie gdy chcę rozdzielic sygnał z Siemensa na router? Moze moj problem dotyczy wlasnie tego czyli generalnie zle skonfigurowanego routera (kwestia tajemnicy pozostaje w jaki niby on sposob byl w stanie przeprogramowac i sp...rzyc cos sam z siebie)...

0 1
  • #2 17 Maj 2009 01:10
    Belialek
    Poziom 22  

Witam,

Co należało by zrobić:

1) Sprawdzić czy router ma włączone DHCP
    2) Sprawdzić adres IP laptopa
    3) W komputerze stacjonarnym ustawić ręcznie adres IP laptopa (podczas tego najlepiej laptopa wyłączyć aby nie było problemów z konfliktem adresów), następnie sprawdzić czy to coś pomogło - odpalić program p2p, steam'a itd. Jeżeli problemy znikną, to wtedy mamy winowajce - źle skonfigurowany router, a dokładniej NAT. Z autopsji zauważyłem, że D-Linki często przywracać ustawienia fabryczne/usuwanie części zasad NATu podczas resetu/włączania do zasilania.

W zasadzie innego rozwiązania nie ma, skoro jedna maszyna w sieci pracuje prawidłowo, to wina nie leży po stronie operatora. Być może zachowały się ustawienia tylko dla konkretnego adresu. Jak możesz, to zrób screen'a z oknem wpisów NAT z routera.

0