Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

golf IV problem po wymianie maglownicy z wspomaganiem

boozyt 14 May 2009 23:06 13889 14
    boozyt
    Level 19  
    Witam

Ostatnio miałem problem z luzem w kierownicy co sie okazało wine miała przekładnia (maglownica) wiec dałem ją do wymiany. a nie myslałem że uf mechanika dziś nie bedzie pojechałem po golfa IV powiedzial że zrobiona i fakt wymieniona została przez ucznia bo szefa nie ma. Wiec nic wsiadłem i odjechałem co sie okazało wspomagania nie było ale przed wyjzadem młody powiedział że po jakimś czasie sie włączy . jechałem z 40 m i czułem smród spod silnika i wycie chyba pompy wspomaganie co może mieć wine?? wolę sam to zrobić nisz im dać.
    balonika3
    Level 37  
    Jedyne, co powinieneś zrobic sam, to złożyć im reklamację. Bo to ewidentnie złe złożenie przekładni, które może mieć nieciekawe skutki, a może już ma...
    boozyt
    Level 19  
    no ale złe założenie ??? jak możne źle założyć skoro nie ma tam kabli petli tylko dwie rurki od płynu i koncówki drążków??? dzwoniłem do niego i powiedział że oni zrobili wszystko dobrze . powiedział że ja zepsuta maglownice pewno miałem.
    balonika3
    Level 37  
    Ale maglownicę dobrą założyli? Jesteś pewien???!!!

Dodano po 59 [sekundy]:

Regenerowali, czy wymieniali?
    boozyt
    Level 19  
    wymieniali. miałem używaną kupiłem od kuzyna . jego była 100 % dobra bo jezdzil na niej do konca czyli do wypadku. znajomy mi powiedzial że winą może być zle podłaczenie rurek od wspomagania że odwrotnie mogł podłaczyć
    balonika3
    Level 37  
    Też może być, o ile nie grzebali nic w środku. Jeżeli była sprawna (nawet nieco wyeksploatowana), to musi chodzić bez oporów. Nie może wstrzymywać pompy.
    Milczar1989
    Level 13  
    moze głupie pytanie : olej jest wlany ???
    student100
    Level 1  
    według mnie nie wlali oleju i pompa sie zatarła, morze być morzliwość że maglownica jest rozszczelniona i olej spieprzył, zciągnij pasek od pompy i zobacz czy na kole jes luz, jeśli nie ma to pompe da sie zregenerować, jak byś mniał jakieś pytania jestem mechanikiem, mój numer tel: 664641961
    balonika3
    Level 37  
    student100 wrote:
    według mnie nie wlali oleju i pompa sie zatarła, morze być morzliwość że maglownica jest rozszczelniona i olej spieprzył, zciągnij pasek od pompy i zobacz czy na kole jes luz, jeśli nie ma to pompe da sie zregenerować, jak byś mniał jakieś pytania jestem mechanikiem, mój numer tel: 664641961
    Trochę śmieszne są takie sugestie, no ale... wymaglować to trzeba (koniecznie) język polski...
    Milczar1989
    Level 13  
    jesli wlali go po zamontowaniu maglownicy , odpalili silnik , pokrecili kierownica w lewo i w prawo , sprawdzili stan oleju to powinno byc wszystko OK ale jesli sa np przecieki , rozszczelnienie maglownicy to juz nie za dobrze... a moze wlali olej po jakims czasie ? ale tego to juz nikt sie nie dowie .
    boozyt
    Level 19  
    a czy podłaczenie odwrotnie przewodów do maglownicy lub odwrotnie wkrecone śruby z ego co wiem jedna jest krutka i nie ma pełnego otworu a druga ma czy to ma znaczenie???
    rowin1983
    Level 16  
    wg mnie nie można zamienic przewodów (rózne srednice) i wygląda na to że albo kupiłeś uszkodzona przekładnie albo uczeń nauczył sie że olej do wspomagania wlewa sie przed uruchomieniem silnika
    boozyt
    Level 19  
    problem rozwiązany :) w otworach gdzie przewody wchodzą byly zatkane w środku kawalkiem szmatki zeby nic nie wpadlo a uczen nie wyłożył ich i w tym tkwił problem. szkoda jaka wyszła przez to to głośna pompa wspomagania
    enauto
    Level 29  
    boozyt wrote:
    problem rozwiązany :) w otworach gdzie przewody wchodzą byly zatkane w środku kawalkiem szmatki zeby nic nie wpadlo a uczen nie wyłożył ich i w tym tkwił problem. szkoda jaka wyszła przez to to głośna pompa wspomagania

Pompa do wymiany