Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Model silnika indukcyjnego 3 fazowego w Simulinku.

14 Maj 2009 23:46 4632 2
 • Poziom 19  
  Witam. Mam wykonać projekt dotyczący symulacji silnika indukcyjnego 3 fazowego w środowisku Matlab/Simulink (do wyboru). Mam równania stanu w postaci wektorowo-macierzowej. Podobne zadanie już wykonałem w matlabie uzyskując pożądane efekty symulacji silnika. Problem jednak jest w tym, że chcę wykonać projekt w simulinku (łatwiejsze zadawanie wartości, przełączanie itp). Nie mam pojęcia jak realizować działania na macierzach (np odwrócenie macierzy) aby pokrywało się to z układem w simulinku. Myślę nad rozbiciem równań macierzowych na pojedyncze równania skalarne, ale ilość równań (bloków w simulinku) znacznie wzrośnie. Nie o to mi chodzi. Może ktoś miał styczność z podobnym problemem? Proszę o pomoc Może ktoś ma gotowy model takiego silnika zrealizowany w Simulinku? Będę wdzięczny za udostępnienie na priv.
  Być może istnieje możliwość, aby narysować układ parametrów wejściowych silnik w simulinku a resztę w matlabie? Tylko jak to razem sprząc? Dodam, że chodzi tu o mpliki. Proszę o jakieś porady
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 10  
  a jaki to model?
  opis ukladu za pomoca wektorow przestrzennych?
  jesli tak to za pomoca rownania dla przypadku ukladu wspolrzednych zwiazanych ze stojanem czy uklad wspolrzednych wirujacy ze stala predkoscia?
 • Poziom 19  
  Temat nieaktualny. Przepraszam, że odkopuję ale jest to jedyny sposób abym mógł go zablokować. Zamykam