Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zaginarka KM-4 (Rafamet) - schemat elektryczny.

15 May 2009 12:21 3640 10
  • Moderator of Cars
    Witam, potrzebny jest mi schemat układu elektrycznego wymienionej w tytule tematu zaginarki. Jeżeli ktoś posiada i chciałby udostępnić, to bardzo proszę.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 11  
    Witam czy udalo sie znalezc schemat? równiez potrzebuje....
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Moderator of Cars
    Nie, wszystko zostało wypatroszone i zrobione od nowa. To prosty układ, nie wymaga sterowania PLC ;)
  • Level 19  
    Możesz zrobić zdjęcia układów wykonawczych?.
  • Moderator of Cars
    A jakie układy wykonawcze masz w zaginarce KM-4? Chyba że Ci chodzi o zabytkowe styczniki z termikami.
  • Level 19  
    Układ wykonawczy to silnik pompa hydrauliczna czy blok zaworów + wyłączniki krańcowe. Stycznik jest elementem sterującym.
  • Level 32  
    andrjalo wrote:
    Układ wykonawczy to silnik pompa hydrauliczna czy blok zaworów + wyłączniki krańcowe. Stycznik jest elementem sterującym.

W tej maszynie sterowanie jest realizowane za pomocą styczników paru krańcówek i pulpitu sterowniczego, mam taką na firmie. Jedynym elementem zbliżonym do hydrauliki siłowej jest olej w przekładniach ;)
  • Moderator of Cars
    andrjalo wrote:

No to zależy, czy na płaszczyźnie elektryki (sterowania), czy już mechaniki. Myślałem, że siedzisz myślami w sterowaniu. Ale nie ważne.
    Z tego co pamiętam, to mamy dwa silniki: jeden napędzający przekładnię śrubową docisku, sprzężony z ciernym czujnikiem obrotów, drugi napędzający przekładnię główną mechanizmu gnącego, posiadający zintegrowany hamulec tarczowy, elektromagnetyczny.
  • Level 19  
    A silniki mają stałą prędkość czy jest regulowana ?.
  • Level 32  
    Regulowana. Masz dwie możliwości albo się obraca albo nie ;) Posta wyżej masz w miarę dokładny opis działania. Jak chcesz po nowym roku mogę zapodać fote skrzyni sterowniczej.