Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie goracym powietrzem

jax1983 15 Maj 2009 13:19 1813 3
  • #1 15 Maj 2009 13:19
    jax1983
    Poziom 1  

Witam serdecznie
    Otoz posiadam lutownice na gorace powietrze PT 852. Chcialbym sie zapytac taka jedna rzecz. Jak najbezpieczniej i najefektywniej wylutowwyac uklady (tez i SMD) taka lutownica? Obecnie przykladam lutownice ustawiana na maxymalny AIR oraz TEMP i po 30 sekundach moge odczepic uklad od plyty glownej. Chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis sposob dzieki ktoremu bede mogl szybciej taki uklad wylutowac ? Wylutowuje bez zadnej nasadki, poniewaz jak nakladam taka mala to trzymajac przy nozkach od ukladu musze naprawde dlugo czekac i zazwyczaj nie udaje mi sie odciagnac ukladu od plyty. Czy trzeba nozki posmarowac jakims topnikiem zeby to lepiej i szybciej odchodzilo? Jak zabezpieczyc kondensatory ktore sa obok zeby nie odpadly pod wplywem goracego powietrza?

Bardzo bym byl wdzieczny za pomoc. Moze macie gdzies lekture na taki temat zebym sie doksztalcil?

[Na forum stosujemy polską czcionkę oraz przyjęte zasady pisowni. Proszę poprawić post. Mariusz Ch.]

0 3
  • #2 15 Maj 2009 13:27
    mr.Sławek
    Poziom 31  

Widziałem gdzieś że się zabezpiecza folią aluminiową elementy które mają zostać i się nie uszkodzić.

[Na forum stosujemy polską czcionkę oraz przyjęte zasady pisowni. Proszę poprawić post. Mariusz Ch.]

0
  • #4 19 Maj 2009 23:58
    alojzymichal
    Warunkowo odblokowany

Żeby nie odlutować sąsiednich komponentów stosuje się dysze z wąskim zakończeniem - żeby skierować strumień powietrza na nóżki. Co do demontażu ja stosuję rozlutownice SC7000 - http://www.renex.com.pl/pokaz_produkt.php?id=106

0