Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja dysku sieciowego jako serwera ftp dla WAN

majork 15 May 2009 15:04 9626 4
 • #1
  majork
  Level 2  
  Witam
  Jakiś rok temu zakupiłem, dysk sieciowy LaCie Ethernet Disk mini. Nie było żadnych większych problemów ze skonfigurowaniem sprzętu w sieci lokalnej. Przeglądanie i udostępnianie plików w sieci lokalnej nie sprawa żadnych problemów, wszystkie komputery oraz dysk sieciowy pracują pod jedną grupa roboczą, wszystkie mogą korzystać z zasobów zgromadzonych na dysku. Ale pojawia się problem jeśli chcę stworzyć serwer ftp dostępny dla użytkowników z poza sieci lokalnej. I właśnie w związku z tym mam pytania czy jest możliwe utworzenie takiego serwera ftp z wykorzystaniem mojego sprzętu ? I jeśli jest możliwe jak należy skonfigurować router oraz dysk ?

  sprzęt:
  *router ASMAX BR 604G
  *LaCie Ethernet Disk mini
 • #2
  Spacewalker
  Level 33  
  zacznij od DynDNS, jak nie wiesz co to , to nie wiem czy sie znajdzie ktos kto Ci krok po kroku to wytłumaczy.
 • #3
  majork
  Level 2  
  O ile się nie mylę to DynDNS jest wykorzystywany przy zmiennym ip np. neostrada. Ja ma stałe ip. Zastanawiam się czy nie można by było przekierować jakiś portów na ruterze, aby można było połączyć się z dyskiem.
 • #4
  none12
  Level 20  
  Ustaw na dysku sieciowym stały adres ip. Chodzi o wewnętrzny a później przekieruj port 21 na to ip co przydzieliłeś dyskowi i powinno latać.