Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja dysku sieciowego jako serwera ftp dla WAN

15 Maj 2009 15:04 9212 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Jakiś rok temu zakupiłem, dysk sieciowy LaCie Ethernet Disk mini. Nie było żadnych większych problemów ze skonfigurowaniem sprzętu w sieci lokalnej. Przeglądanie i udostępnianie plików w sieci lokalnej nie sprawa żadnych problemów, wszystkie komputery oraz dysk sieciowy pracują pod jedną grupa roboczą, wszystkie mogą korzystać z zasobów zgromadzonych na dysku. Ale pojawia się problem jeśli chcę stworzyć serwer ftp dostępny dla użytkowników z poza sieci lokalnej. I właśnie w związku z tym mam pytania czy jest możliwe utworzenie takiego serwera ftp z wykorzystaniem mojego sprzętu ? I jeśli jest możliwe jak należy skonfigurować router oraz dysk ?

sprzęt:
    *router ASMAX BR 604G
    *LaCie Ethernet Disk mini
  • Poziom 31  
    zacznij od DynDNS, jak nie wiesz co to , to nie wiem czy sie znajdzie ktos kto Ci krok po kroku to wytłumaczy.
  • Poziom 2  
    O ile się nie mylę to DynDNS jest wykorzystywany przy zmiennym ip np. neostrada. Ja ma stałe ip. Zastanawiam się czy nie można by było przekierować jakiś portów na ruterze, aby można było połączyć się z dyskiem.
  • Poziom 20  
    Ustaw na dysku sieciowym stały adres ip. Chodzi o wewnętrzny a później przekieruj port 21 na to ip co przydzieliłeś dyskowi i powinno latać.