Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksenon fabryczny - nie włącza się za pierwszym razem

15 Maj 2009 17:44 3709 1
  • Poziom 1  
    Witam. Brakuje mi już pomysłu więc zwracam się do Was:

Mam Mini Coopera z fabrycznymi ksenonami. Do niedawna miał reflektory starego typu (przed liftingiem) i od jakiegoś czasu przy włączaniu świateł nie zapalał się lewy ksenon. Trzeba było wyłączyć i włączyć ponownie - czasem zaskakiwał czasem nie. Układ samopoziomowania działa. Prawy reflektor był ok - włączał się od razu.

Postawiłem na przetwornice albo starter.

Zamieniłem przetwornice miejscami i problem pozostał, więc pomyślałem, że to ewidentnie starter. Jako, że reflektor jest nierozbieralny i wymiana startera jest bezsensowna postanowiłem kupić nowe lampy. Zainwestowałem w komplet oryginalnych lamp - tym razem soczewkowych ksenonowych - bez przetwornic ale z palnikami. Zamontowałem, przełożyłem przetwornice... i doopa - znów lewy ksenon raz się włącza a raz nie. Myślę sobie - może palnik albo przetwornica. Zamieniłem palniki miejscami - bez zmian. Zamieniłem przetwornice miejscami - BINGO. Teraz problem mam z prawym ksenonem.

Zacząłem szukać przetwornicy na wymianę, znalazłem, zmieniłem... i znów to samo.

Wydaje mi się, że problem leży po stronie instalacji samochodowej ale sprawdziłem napięcia na wtyczce wchodzącej do lamp i są identyczne.

Ktoś mi podpowiedział, że może przetwornica nie dostaje za pierwszym razem wystarczającego napięcia i żeby podprowadzić do reflektora bezpośrednio z akumulatora dodatkowy przewód (+).

Problem tylko w tym, że nie wiem dlaczego raz lewa szwankuje, a po przełożeniu przetwornicy prawa, choć przetwornica na pewno sprawna.

Brak mi kompletnie pomysłu...
  • Poziom 31  
    A moze poprostu jest cos z palnikiem WN, i dlatego nie zaskakuje? Zamien przetwornice na dłuższy czasi sprawdz. Nie wiem tez jakie masz te przetwornice, ale one nie maja osobnych starterów (chyba). A jak szfankuje to polecam kupic jakies zamienniki.