Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena-odbiór naziemny anal. Polsatu 100km od nadajnika

15 Maj 2009 19:56 3744 2
 • Poziom 10  
  Posiadam antenę siatkową ze wzmacniaczem (MX4/35 Ryniak) i rozdzielacz sygnału (STV-1782.P) dzięki któremu mogę oglądać TV na dwóch telewizorach. Stosuję kabel koncentryczny RGU6-CCS długości ok. 30m. Antena jest skierowana na nadajnik Wrocław/Ślęża (odległość ok. 105km). Jakość wszystkich kanałów jest kiepska - są kolory, ale śnieży. Chciałbym ustawić antenę na nadajnik Kalisz/Mikstat (odległość ok. 20km) z którego TVP1, TVP2 i 4 odbierają czysto i bez zakłóceń (ale bez Polsatu), a Polsat ściągać przy pomocy dodatkowej anteny. Mieszkam w okolicy Wieruszowa, na pograniczu 3 województw (Łódzkiego,Wielkopolskiego i Opolskiego) i najbliżej mogę ściągać Polsat z w/w nadajnika na Ślęży (775,25 MHz; 800 kW na kanale 59) lub z nadajnika na kominie EC-4 w Łodzi -odległość ok. 90 km (695,25 MHz; 100 kW na kanale 49).
  Pytania:
  1. Czy przy pomocy tej anteny będę mógł ściągać dobrej jakości sygnał Polsatu zarówno z Wrocławia jak i z Łodzi?
  2. Jeśli podana przeze mnie antena się nie nadaje, to czy jest antena przy pomocy której dałoby się ściągać w moim przypadku jednocześnie Polsat ze Ślęży i TVN(751,25 MHz; 10 kW; na kanale 56) z Żórawiny (leżą w jednej linii) lub Polsat z Łodzi/EC-4 i TVN(471,25 MHz; 10kW; na kanale 21) z nadajnika Łódź/Sieniewicza (też jedna linia)?
  3. Czy można zastosować zwrotnicę do połączenia sygnałów z obu anten?
  4. Czy zamiast kupna dodatkowej anteny, zastosowanie takiego przedwzmacniacza pozwoliłoby na odbiór na posiadanej już antenie dobrej jakości Polsatu?

  P.S. Rady w stylu: "kup sobie zestaw Cyfrowego Polsatu" odpadają, ponieważ mam już n-kę, a tam brakuje mi tylko właśnie Polsatu.

  pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Ad.4 Niet , to nic nie da bo każdy wzmacniacz podłącza się w miejscu gdzie sygnał jest dobrej jakości. Wzmacniacze wzmacniają wszystko więc miałbyś lepsze zakłócenia.
 • Poziom 10  
  Dzięki Doominus za szybką odpowiedź i wytłumaczenie jednego problemu.
  pozdrawiam

  edit:
  byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś pomógłby mi z pozostałymi pytaniami