Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

okipage 14ex czujnik tonera

westmen3 15 Maj 2009 20:10 2920 5
  • #1 15 Maj 2009 20:10
    westmen3
    Poziom 11  

Witam dzisiaj na wyświetlaczu drukarki pojawił się komunikat
    czujnik tonera, co może byc przyczną.Proszek w tonerze jest, można na niej drukować lecz druk jest mało czytelny i rozmazany czyzby siadł bęben??

0 5
  • #2 17 Maj 2009 17:05
    servicemen
    Poziom 27  

Potrząśnij pojemnikiem z tonerem i włóż ponownie, pewnie toner nie przesypał się do bębna.

0
  • #3 18 Maj 2009 16:11
    westmen3
    Poziom 11  

toner jest bo sprawdzałem, a nawet dosypałem

0
  • #4 18 Maj 2009 23:25
    agatorn
    Poziom 19  

westmen3 napisał:
    Witam dzisiaj na wyświetlaczu drukarki pojawił się komunikat
    czujnik tonera, co może byc przyczną.Proszek w tonerze jest, można na niej drukować lecz druk jest mało czytelny i rozmazany czyzby siadł bęben??

Takie gdybanie nie ma sensu. Zamieść tutaj skan tego wydruku, żeby można było coś powiedzieć. Bęben nie ma żadnych oporów? Nic nie zgrzyta, nie trzeszczy podczas drukowania, i po włączeniu drukarki?

Dodano po 1 [minuty]:

servicemen napisał:
    Potrząśnij pojemnikiem z tonerem i włóż ponownie, pewnie toner nie przesypał się do bębna.

Gwoli ścisłości: potrząsanie pojemnikiem z tonerem nic nie da. W tych drukarkach otwór zsypowy w tubie z tonerem jest bardzo krótki (na środku długości) i może się zdarzyć, że: a) faktycznie tylko trochę toneru zejdzie do komory bębna, b) toner w komorze bębna będzie rozmieszczony nierównomiernie. W tym celu należy energicznie potrząsnąć (trzymając tak by wałek światłoczuły był skierowany cały czas do dołu) całym bębnem z założoną tubą od tonera, a następnie potrząsnąć w płaszczyźnie pozimej, żeby toner rozłożył się w komorze bębna równomiernie, po całej szerokości.

Dodano po 1 [minuty]:

westmen3 napisał:
    toner jest bo sprawdzałem, a nawet dosypałem

Ale gdzie jest? W tubie, czy w komorze bębna?

0
  • #5 22 Maj 2009 21:49
    westmen3
    Poziom 11  

sorki że nie odpisywałem, ale nie maiłem internetu jutro wysle skan.Grafit jest w komorze bębna oraz tubie

0
  • #6 01 Kwi 2011 09:55
    truten23
    Poziom 11  

Witam, mam informację dla potomnych, którym pojawi się komunikat o czujniku tonera i/lub będą objawy opisane w tym wątku: Link .

Problem leży najczęściej w pękniętym kółku zębatym wałka (dewelopera), rozprowadzającego toner na bębnie OPC.
    Ja naprawiłem ten trybik, jednak najlepiej go wymienić.
    Pozdrawiam :D

0