Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz DVD Samsung p-184, brak koloru - żółty obraz.

15 Maj 2009 20:19 3573 3
  • Poziom 2  
    Od jakiegoś czasu obraz z odtwarzacza jest żółty ( łącznie z wyświetlanym menu ). Na początku wszystko było ok. Odtwarzacz jest podłączony do telewizora kablem euro. DVD było podłączane do dwóch telewizorów. W jednym, który posiada tylko jedno gniazdo - obraz jest żółty, w drugim, posiadającym dwa gniazda, obraz był żółty w przypadku połączenia z pierwszym gniazdem, a normalny-kolorowy, gdy był połączony z drugim. Używany kabel jest kablem pochodzącym z dekodera Polsatu Cyfrowego i zazwyczaj w takiej funkcji jest używany ( wszystko działa bez zastrzeżeń). Co może być przyczyną takiego dziwnego funkcjonowania? Wada odtwarzacza ( jak pisałem wcześniej na drugim telewizorze działa normalnie, gdy jest podłączony do jednego z dwóch gniazd )? Wada kabla? ( obraz z dekodera jest ok.)? A może to wada gniazd?
  • Specjalista techniki DVD
    Prawdopodobnie gdy Tv dostaje sygnał video jest dobrze, natomiast gdy Tv dostaje sygnał RGB ( tz gdy ma dostać RGB ) świeci na żółto brak koloru niebieskiego B. Czyli albo z kołka 15 nie wychodzi składowa B albo przewód uszkodzony.Dekoder Polsatu może mieć wyjście video i działa dobrze.
  • Poziom 2  
    Zmieniłem kabel na inny - sytuacja jest ta sama. Jak pisałem wcześniej, DVD było podłączane do dwóch różnych tv, jeden z odbiorników ma dwa wejścia scart. Co ciekawe, podłączeniu do jednego z tych wejść obraz jest żółty zaś po podłączeniu do drugiego obraz taki, jaki być powinien. Czyli wychodziłoby na to, że zepsute są wejścia w w obu telewizorach. Czy dobrze myślę?
  • Specjalista techniki DVD
    Str 23 instrukcji obsługi
    ❸ Video Output (Wyjście Video)
    1) Ustaw SCART-CVBS będzie na wszystkich telewizorach i wszystkich wejściach dobry obraz ,
    2) Ustaw SCART-RGB obraz będzie żółty na wszystkich telewizorach i wszystkich wejściach
    w takim przypadku usterka znajduje się w DVD -brak składowej B z 15 pinu SCART,
    w przeciwnym wypadku może być coś nie tak z sygnałami wymuszającymi przez DVD tryb Video lub RGB w TV (kołki 6 i 14 gniazda SCART w DVD).