Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bingo M zanizone obroty i kłopoty z przełączniem na GAZ

15 May 2009 21:39 4053 12
  • Level 11  
    Mój ojciec ma centralkę BINGO M. Instalacje gazowa z parownikiem, silnikiem krokowym i mikserem. Auto to Fiat palio weekend z silnikiem 1.4 pojedynczy wtrysk.

Problem 1.
    Złe wskazania obrotów w programie (centralce).
    W programie pokazuje 450 a na wskazaniu obrotomierza jest około 1000.

Z tego wynikają problemy przełączania na GAZ. Nie przy 1500obrotach jak jest w programie tylko przy 3000. Coś ta centralka zle odczytuje obroty.

Problem 2.
    Często przy zimnym czy ciepłym silniku tuż po przekręceniu silnika (jeszcze nie odpaleniu) centralka przełącza na gaz. Czasem nawet silnik zapala na gadzie.
  • Level 24  
    Wyglada na to ze jest jest zle ustawione zrodlo impulsow zaplonowych .Pewnie jest tam opcja w zakladkach np. cewka 2 biegunowa lub cos podobnego .Mozliwe ze jest opcja wpisania wlasciwych obrotow tzn zgrania ich z rzeczywistymi ( ja w Just Junior tak mam).Co do problemu 2 to mialem podobnie le tylko przy zimnym silniku : przepialem sygnal obr z cewki na wyjscie z ECU na obrotomierz.
  • Level 13  
    Witam
    Może problem tkwi w ustawieniach tzn wpisany jest silnik 8 cylindrowy a nie 4 więc będzie wtedy zaniżał o połowe obroty.
  • Level 21  
    W bloku KONFIGURACJA jest pozycja OBROTY>TYP UKŁADU ZAPŁONOWEGO>1 cylinder,1 cewka.2 cylindry,1 cewka.itd.znajdż typ układu aby ustalić prawidłowe wskazanie obrotów.Powodzenia.
  • Level 11  
    Oto zrzut konfiguracji:

I co mam zmienić na dwie cewki?
    Dziwne, że czujnik TPS oraz temperatury silnika nie jest zainstalowany.
    Czy mogę to podpiąć?
  • Level 21  
    Zaznaczaj kolejno w programie typy układów zapłonowych i sprawdzaj poprawność wskazań obrotów w ODCZYTY aż trafisz.TPS możesz załączyć ale trzeba go podłączyc fizycznie pod przewód TPS.Czujnik temperatury nie podłączaj bo sprawia to kłopot przy przełączaniu na zimnym(system nie reaguje bo nie widzi temperatury).
  • Level 14  
    czujnik temperatury montuje się po to aby auto przechodziło na gaz jak jest rozgrzane.
    dzięki temu redeuktor będzie żył o wiele dłużej.
    przełączanie na zimnym silniku to tylko złudna oszczędność.
  • Level 11  
    Czy wystarczy się wpiąc do czujnika temperatury w aucie czy muszę zainstalować osobny?
  • Level 21  
    Czujnik temperatury montowany na parowniku gazu-jest w komplecie-czyta temperature z oporu.
  • Level 11  
    OK. Dzięki. Testy zapodam w sobotę i dam znać.
  • Level 11  
    4 cylindry,2 cewki pomogły.
    Teraz pora na sposób przełączania na GAZ.
  • Level 11  
    No i wszystko gra. Temat można zamknąć. Dzięki za pomoc.