Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Peugeot 406 97r

15 Maj 2009 21:58 6082 2
 • Poziom 13  
  Witam mam problem z licznikiem w 406 nie działa prędkościomierz, wskaźnik paliwa i temperatury. Podmieniłem licznik i w drugim to samo.
  Potrzebuję schematu podłączenia licznika (wystarczy zasilanie i masa).
  Wiem że te trzy rzeczy w liczniku sterowane są procesorem wbudowanym w liczniku, po za tym obrotomierz i wszystkie kontrolki działają.
  Widziałem, że wiązka kabli była nadpalona nad skrzynką przekaźników i ktoś tam już coś robił.
  Drugie pytanie w skrzynce przekaźników pod deską jest jedno puste ( i też nadpalone) gniazdo koloru zielonego i czy ma coś wspólnego z licznikiem
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Peugeot 406 Sagem Jaeger

  Żółta wtyczka Pin 01 pin 17=Plus Pin 19 =masa Pin 21 =prędkość Pin 23 =obroty
 • Poziom 14  
  Witam. W moim przypadku sprawcą dziwnych zachowań prędkościomierza były zimne luty w zegarach( tzn na płytce drukowanej, powymieniałem także kondensatory elektrolityczne których pomiar na multimetrze był podpadliwy). Auto dwa dni pojeździło bezproblemowo a później nawrót problemów. Później "udzerzyłem" w stronę czujnika prędkości obrotowej który jest w skrzyni biegów. I to była trafna droga. Rozwierciłem miedzianne nity i wyjąłem elektronikę z czujnika. I jak zobaczyłem stan lutów na tej płytce to zdziwiłem się. Przelutowałem całą płytkę. całość złożyłem tak jak było. Zamiast nitów dałe śruby M3, nakrętki zabezpieczyłem klejem kropelkopodobnym i narazie drepta jak powinno. Pozdrawiam.