Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki głośnik do aktywnego subwoofera?

07 Maj 2004 15:02 893 1
  • Poziom 16  
    witam
    mam zamiar zakupić wzmacniacz http://www.matronix.republika.pl/Wds100TP.htm ma on 100W przy 4 Ohm i chce do niego zastosowac jeden glosnik niskotonowy, myslalem o alphardach z seri CW lub SW i nie wiem ktore sa lepsze, jedne maja niby nizsza czestotliwosc ale drugie maja wyzsza efektywnosc, chociaz jesli chodzi o ten drugi parametr to przy aktynwym subwooferze nie ma on wielkiego znaczenia, poniewaz samemu sobie reguluje jego glosnosc, chcialbym kupic glosnik w cenie max do 150zl (chodzi o allegro.pl) rozmiar moze byc 10'' lub 12''; moze jakas inna firma przychodzi wam na myśle ale prosze nie pisac o Tonsilach poniewaz tam sie placi slono za jakosc a za 150zl to ja moge sobie kupic GDN 25/40/1 dziekuje i czekam na posty
  • Poziom 26  
    "Re: jaki głośnik do aktywnego subwoofera?" - taki sam jak do pasywnego :] Poszukaj sobie na forum - jest taki magiczny przycisk "szukaj" wpisz subwoofer lub cos z tym zwiazane i Ci znajdzie pełno tematów, polecam też forum akustyka.tk

Swoją drogą wydaje mi się że ten wzmacniacz to jakaś lipa - przynajmniej tak wygląda małe trafo do 100W ( teoretycznie bo 100 będzie przy 10 % zniekształceń) potrzeba min 150W trafka, trafko w sumie dobiera się też w zalezności od przewidywanego obciążenia np do 4 ohm powinno mieć 2x24 zmiennego a do 8 ohm z 2x26 lub trochę więcej.