Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota rav4 2.0L D4D - brak mocy

15 Maj 2009 23:55 28334 7
  • Poziom 16  
    Witam
    Dostałem problem jak w temacie, wyraźny spadek mocy, obroty na biegu jałowym bez problemu, przy daniu gazu razem z początkiem pracy turba wywala check i błąd pompy paliwa (niestety ogólny).

-korekcja dawki na wtryskach w normie
    -ciśnienie doładowania w porządku
    -szczelny układ paliwowy i dolotowy
    -sprawny zawór egr

generalnie parametry pracy w porządku....poza jednym ciśnienie na szynie nie przekracza 60-70MPa?

Najweselszą częścią jest to że zanim auto trafiło w moje łapki powymieniano w nim niemal wszystko, tzn:
    -komplet nowych wtrysków
    -zawory regulacji ciśnienia na pompie
    -szynę wraz z czujnikiem ciśnienia
    -turbina (nowa)

Nie ruszano natomiast samej pompy, filtr paliwa czysty, natomiast na sitku smoka w baku znalazłem drobne aluminiowe opiłki. Pytanie brzmi, czy nie czas by zająć się samą pompą ???

Może ktoś miał większe doświadczenie z tym motorkiem i co za tym idzie podpowie co przeoczyłem lub warto by jeszcze sprawdzić...
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Jednak najpierw sprawdzać potem wymieniać (niestety ciągle jeszcze wielu ma na ten temat inne zdanie), wymieniona pompa (tak wyłuskana, że nieopłacalna naprawa) i autko śmiga rewelacyjnie...
    do zamknięcia
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie. Możesz kolego napisać którą pompę wymieniłeś? Pompę paliwa ze zbiornika czy pompę wysokociśnieniową (wtryskową)

Dodano po 3 [minuty]:

Mam dokładnie taki sam problem co ty. Sprawdziłem już turbinę, przepływomierz, ciśnienie na pompie wszystko ok. mechanik na początku coś wspominał o pompie wtryskowej ale potem stwierdził że jest sprawna i ciśnienie podaje dobre.
  • Poziom 16  
    Wymieniona pompa wysokiego ciśnienia. Sprawdzałeś zawory sterujące na pompie (zielony/czerwony)?
  • Poziom 16  
    Witam
    Jest to częsty przypadek w tych silnikach, siadają pompy wtryskowe i gubią ciśnienie, cazsem pomaga wymiana zaworów na pompie lecz nie zawsze. W serwisie jest dostępny nawet taki zestaw naprawczy.
  • Poziom 23  
    Jakie ciśnienie powinno być na szynie w tym modelu ?
  • Poziom 1  
    U mnie ten sam problem, podłączenie do komputera nie pomaga, Serwis Toyota bezradny. Mam takie pytanie panowie, a mianowicie jaki jest koszt tej pompy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    SzymPol napisał:
    Serwis Toyota bezradny.

Nie wierzę.

Jakieś kontrolki się zapalają? Jak tam zwory SCV?