Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka pralki Indesit Evolution WE8 (EX) błąd F 08

16 Maj 2009 09:18 13607 6
  • Poziom 28  
    W pralce Indesit Evolution WE8 (EX) wyświetla się błąd F 08.
    Na początku był wyświetlany błąd F 07 i żaden program nie chciał ruszyć, wyjąłem moduł i widać było nadpaloną ścieżkę przy przekaźniku, poprawiłem ją.Po złożeniu modułu błąd F 07 już się nie wyświetla. Ustawiam krótki program 30 minutowy i pralka rusza, pierze normalnie, wodę pobiera i pierze. W czasie gdy ma się włączyć płukanie wyświetla się błąd F 08. Sprawdziłem grzałkę nie ma przebicia na izolację i ma 32Ohm, czujnik 21kohm, hydrostat załącza, pompka działa. Błąd jest wyświetlany od razu gdy wybiorę 10 minutowy program odwirowania lub na programie normalnym gdy ma się włączyć płukanie. Proszę o pomoc.
  • Moderator AGD
    F08: Przekaźnik elementu grzewczego prania sklejony (sygnalizacja w stanie pustym) lub
    sklejony presostat w stanie pełnym (równocześnie stan pusty i pełny)
  • Poziom 28  
    Witam. Wyjąłem moduł i sprawdziłem przekaźniki. Wszystkie są sprawne. Hydrostat też jest sprawny.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź grzałkę, rezystancję (około 26Ω)i upływność do masy (megaomomierzem) prawdopodobnie ma upływność i jest do wymiany.
  • Poziom 28  
    Dziękuję za radę.Grzałka miała przebicie a co ciekawsze nie zawsze.Przy okazji zjarał się ULN2003 to wymieniłem.Temat uważam za zamknięty.
  • Poziom 12  
    mam ten sam problem w pralce WISE 107. Podejrzewam o błąd silnik. F08 wyskakuje pod koniec wypompowywania wody gdy silnik dostaje większych obrotów, oraz natychmiast na programie wirowania. Jeżeli to wina grzałki to raczej dziwny traf.
    Mimo to pomierzę ją induktorem. A tym czasem ma ktoś inny trop?
  • Poziom 14  
    By nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten:
    U mnie dość często występuję ten błąd, przeważnie jak jest duża wilgotność w pomieszczeniu i zawsze tuż na początku prania. Jak pralka ruszy i pochodzi 2 - 3 minuty można ją zostawić bo będzie prać dobrze.

U mnie udało się znaleźć tymczasowe rozwiązanie zastępcze na ten błąd:
    Wlać do pralki kilka litrów wody tak by coś wlać i potem włączyć pralkę. Wówczas pralka dobierze brakującą wodę i pierze dalej normalnie, ale dolewanie wody na początku każdego grania? To chyba przesada i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Cytat:
    F08: Przekaźnik elementu grzewczego prania sklejony (sygnalizacja w stanie pustym) lub sklejony presostat w stanie pełnym (równocześnie stan pusty i pełny)

Proszę napisać co można zrobić samemu zanim wezwie się serwis?
    dzięki.