Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki głośnik do aktywnego subwoofera?

07 Maj 2004 16:06 1065 5
  • Poziom 16  
    witam
    mam zamiar zakupić wzmacniacz http://www.matronix.republika.pl/Wds100TP.htm ma on 100W przy 4 Ohm i chce do niego zastosowac jeden glosnik niskotonowy, myslalem o alphardach z seri CW lub SW i nie wiem ktore sa lepsze, jedne maja niby nizsza czestotliwosc ale drugie maja wyzsza efektywnosc, chociaz jesli chodzi o ten drugi parametr to przy aktynwym subwooferze nie ma on wielkiego znaczenia, poniewaz samemu sobie reguluje jego glosnosc, chcialbym kupic glosnik w cenie max do 150zl (chodzi o allegro.pl) rozmiar moze byc 10'' lub 12''; moze jakas inna firma przychodzi wam na myśle ale prosze nie pisac o Tonsilach poniewaz tam się placi slono za jakosc a za 150zl to ja moge sobie kupic GDN 25/40/1 dziekuje i czekam na posty
  • Poziom 17  
    Jak masz 150zł to nie myśl i kupuj Tonsila 20/80/2!!! Nic lepszego za te pieniądze nie znajdziesz. Seria SW Alpharda jest do d...! A Cw potrzebują ogromnych skrzyń i porządnych wzmacniaczy, gdyż mają małą efektywność. Obudowa 35l b-r i full wypas z tonsilkiem :)

Zauważ, że ten wzmacniacz ma 100W mocy muzycznej, a nie znamionowej!!! Znamionowej pewnie więcej jak 60 nie ma, chociaż i tak to będzie wystarczające, przynajmniej tak mi się wydaje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dokladajac troche, mozna kupic BSW104II Ravemastera - poprzegladaj sasiednie posty. Rewelacyjne parametry, 10", mala potrzebna skrzynka i niski, szybki bas. Przy tym nawet ladnie wyglada...
  • Poziom 12  
    z tego co widze na rysunkach to jest chyba tda7294 zasilany transformatorem 100W więc pewnie ma tylko 60W
  • Poziom 17  
    Tam pisze muzycznej, ale może chodzi o znamionową moc :) Sam się już zakręciłem :roll:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oczywiscie, ze chodzi o TDA7294 (teraz zajrzalem) -- w najlepszym razie masz 70 W znamionowo. TDA daje dosc miesisty bas, ale z kontrola i szybkoscia nie jest rewelacyjnie (nie jest zle - jednak porownujac z STK4048 szalona roznica).