Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim programem wykonać kopię partycji w razie uszkodzenia ?

maryjan10 16 Maj 2009 10:23 1303 9
  • #1 16 Maj 2009 10:23
    maryjan10
    Poziom 9  

Witam Wszystkich !

Jak rozwiązać następujący problem - mam skonfigurowany system xp na laptopie wraz z aplikacjami które po zakupie mają tylko jeden możliwy kod aktywacji. W chwili jak uszkodzisz twardy dysk - tracisz bezpowrotnie aplikacje i powtórne przywrócenie systemu wiąże się z przyjazdem ekipy "bardzo mądrych" ludzi z fabryki z Austrii i kosztami o których wolę nie wspominać... :) - już to przeżyłem :( (Nadmieniam iż jest to oprogramowanie związane z kontrolą urządzeń nadzorujących proces wytopu różnych frakcji żeliwa ).

Chcę zrobić kopię dysku wraz z aplikacjami tak aby po ponownym uszkodzeniu dysku - przełożyć po prostu dysk i działać dalej. Same aplikacje robią archiwizację historii zapisu procesu produkcyjnego na oddzielnym nośniku - w moim przypadku na USB-PenDrive wiec będę mógł odtworzyć ustawienia samej aplikacji.

Proszę o jakąś radę ! Pozdrawiam

maryjan10

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł tematu zmieniłem na regulaminowy.

0 9
  • #2 16 Maj 2009 10:26
    pudzianowski
    Poziom 28  

Proponuję programy do tworzenia tzw. obrazu dysku

0
  • #5 18 Maj 2009 21:46
    wactener
    Poziom 15  

bardzo dobry jest Acronis True Image - polecam

0
  • #6 18 Maj 2009 23:24
    maryjan10
    Poziom 9  

Będę próbował wszystkiego co się da - napiszę z jakim efektem. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - każda cenna uwaga w moim przypadku jest na wagę złota ( dosłownie... :D )

0
  • #7 21 Maj 2009 12:54
    BeteNoire
    Poziom 10  

xanio napisał:
    MarekSLU ma w avatarze tuxa i poleca ghosta ;P
    maryjan10, spróbuj również clonezilla: http://clonezilla.org/

Może wie z doświadczenia, że ZU Windowsa nie poradzi sobie z takim ciekawym programem pod Linuksa jak np.: http://www.partimage.org ;-)

0
  • #9 28 Maj 2009 11:38
    maryjan10
    Poziom 9  

więc sprawa wygląda tak: klonowanie dysku ( Acronis) przebiegło pozytywnie system został przeniesiony ale program nie odpala bo pisze że brak: " AC client menager" ( nadmieniam że jest to program pilotujący wszystkie aplikacje z tej grupy programowej).

Podejrzewam że aplikacja pobiera jakiś kod ID twardego dysku na którym była pierwotnie zainstalowana, bo po klonowaniu nie pozwala uruchowmić się aplikacjom... ;(

Jeżeli ktos ma jakiś pomysł na tego "zonka" proszę o info

0
  • #10 30 Maj 2009 00:16
    keseszel
    Poziom 26  

Zajrzyj na nowego NEXTA Tam pisali o klonowaniu i zmianie SID Może to Ci się przyda..

0