Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio DELTA 6 a podłaczenie CAN BUS

zair 16 Maj 2009 13:00 5431 4
  • #1 16 Maj 2009 13:00
    zair
    Poziom 14  

Witam, dzis miałem możliwośc podłączenia radia jak w temacie (grupa VW). Do diagnostyki uzywam fabrycznego testera VAG 5051. Problem polega na tym, że po podłączeniu lini CAN nie mogę się połączyć testerem z żadnym systemem. Wyskakuje błąd - "Linia K nie przełącza" i na tym się kończy diagnostyka silnika i innych układów. Po odłączeniu radia jest OK. Pracuję w serwisie VW, ale na co dzien nie wykonuję takich przeróbek, wiem tylko że podłaczyłem się prawdopodobnie prawidłowo - najłatwiej mi było do gniazda diagnostycznego. Na schemacie połączenia są równoległe. W aucie nie ma zakłócenia w CAN, bo bym nie uruchomił silnika, gdyż IMMO i ECM działają po tej lini. Czy mozliwe jest że wszystko jest ok, tylko sterownik sieci CAN dyskryminuje linie K, a wymusza działanie lini CAN do diagnostyki? Vag jej nie obsługuje wiec z tąd taki błąd?! Auto to GolF 4 2003, bez złącza CAN do NAVI (duże złącze) Pozdrawiam i proszę o pomoc

0 4
  • #2 18 Maj 2009 05:33
    Spacewalker
    Poziom 32  

To nie masz ELSY w tym serwisie VW zeby zobaczyc gdzie radio ma byc podpiete ? Do jakiego auta podłączyłes to r adio ?

0
  • #3 18 Maj 2009 06:59
    zair
    Poziom 14  

Witam, ELSE mam, nawet mam w domu od kiedy jest cała na Torrentach. Wlasnie z tąd wziąłem schemat podłączenia.
    Auto to Golf 4 tak jak napisałem w poscie. VAG'a mam swojego, a pod VAS'a nie podłaczałem. Dla mnie dziwne jest to, że po podłaczeniu radia nie mogę nic zdiagnozować, radio podpięte jest pod CAN, a dotychczasowa diagnoza która odbywała sie za pomocą linii K padła również. Więc co ma Can do K, i dla czego tak sę dzieje?

0
  • #4 18 Maj 2009 10:10
    Spacewalker
    Poziom 32  

A OBD2 ma juz CAN-owe piny w tym golfie? komunikacja zawsze jakas powinna byc, nie wszystko idzie od zegarów czy modułu komfortu by odcieło to. Chyba ze to radio ma jakies zwarcie na szynie. Trzeba by było sprawdzic osloskopem jaki jest przebieg sygnału z radia.

0
  • #5 09 Lip 2011 15:10
    zair
    Poziom 14  

Temat rozwiązany, podłaczenie radia powinno być pod Can Komfort. Brak podłaczenia to brak podswietlania, wyła czania i właczania radia po kluczyku oraz wyłaczanie się radia po godzinie.

0
  Szukaj w 5mln produktów