Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik świec renault co to za tranzystor

16 May 2009 13:19 12187 20
  • Level 32  
    Tranzystor NAgares H8 40 032255l z sterownika świec z renault kangoo 1.9D, sterownik NAGARES BRE/5-12. Czym go zastąpić lub co to tranzystor.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 42  
    Musi to byc oznaczenia dla producenta samochodów , gdyż w datashet nie znalazłem. Czym on steruje przekażnikiem wykonawczym?
  • User removed account  
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 42  
    Elektritowi chyba chodziło o wewnętrzne foto , a szczególnie tego tranzystora.
  • Helpful post
    Level 42  
    Podejdzie każdy mosfet dużej mocy... Albo popularny BC548 plus przekaźnik
  • User removed account  
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 32  
    Przepraszam że dopiero teraz. To foto wnętrza z wylutowaną płytką. Miałem nadzieje że irfz44 podejdzie ale on ma tylko 50A, a akurat mam dwie sztuki.
    Czy ten sterownik ma grzanie przed zapłonem i grzeje kilka minut po zapłonie, podobne ja vw.
    Sterownik świec renault co to za tranzystor
  • Level 32  
    Zamontowałem tranzystory, wszystko działa podgrzewanie jakieś dziesięć sekund, Tylko jest problem z dogrzewaniem, po odpaleniu świece grzeją jakieś 10 minut i nic, nie wyłączją się, nie wiem ile czasu powinny grzać się na dogrzewaniu, ale coś jest chyba nie tak, bo kabelki aż miękną, a dogrzewanie się nie wyłacza, wiem że jest jeszcze gdzieś jakiś termostat na bloku od świec, ale nie wiem gdzie jest zamontowany.
    Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 32  
    Tranzystory są w pełni wysterowane, świece biorą jakieś około 20A każda. Po chwili pracy silnika przy dogrzewaniu, kable robią się strasznie ogorące, podobnie moduł i wtyk modułu. Nie czekałem aż silnik osiągnie 65st bo pewnie poszły by tranzystory. Klient wceśniej założył drugi moduł i po kilku kiloetrach padły tranzystory.
    Na dwóch płytkach sterujących tych modułów jest tak samo. W VW dogrzewnianie trwa jakieś 7 min.
    Czy może wiesz jak skrócić dogrzewanie lub je wyłączyć, auto ładnie pali nawet zimą, czy dogrzewanie ma swój czujnik temperatury wody, czy dostaje jakąś informacje z sterownika silnika.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 32  
    Kolego georgesgr dziękuje za cenne informacje, okazało sie że była słaba masa na zasilaniu sterownika i po zaprzestaniu grzania mosfety się wysterowywały i paliły grzejąc do oporu.
    Mam pytnie załącza się teraz po wyłączeniu grzania świec kontrolka wtrysku ta z zygzakiem, silnik paracuje prawidłowo, ale lampka się pali.
    Jak wypnę małą wtyczkę z sterownika świec to lampka gaśnie. Może jeszcze jakaś podpowiedź w tej sprawie.
  • Level 2  
    Witam. Chciałem trochę odświeżyć temat gdyż wyskoczył mi problem z tym sterownikiem. Grzeje cały czas, nawet kiedy silnik jest wyłączony i kluczyków nie ma w stacyjce. Czy to będzie wina typowo sterownika czy przyczyny szukać gdzie indziej? Wtajemniczonych prosiłbym o pomoc gdyż grzebanie na mrozie - bez garażu - średnio mi się uśmiecha. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
  • User removed account  
  • Level 42  
    Motronic wrote:
    Panie Donku Pan się nie boi, 1\3 sejmu za panem stoi, pan prezydent murem za Panem stoi!
    Ech Jurek.... znowu walczysz. Ale tak, to wina sterownika a dodam że jest w tym reno yakie miejsce gdzie sie zwara robi do masy ze świczek i pali mosy
  • Level 2  
    Czyli nowy sterownik. Wielkie dzięki za odpowiedź.
  • User removed account