Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik świec renault co to za tranzystor

16 Maj 2009 13:19 11830 20
  • Poziom 32  
    Tranzystor NAgares H8 40 032255l z sterownika świec z renault kangoo 1.9D, sterownik NAGARES BRE/5-12. Czym go zastąpić lub co to tranzystor.
  • Poziom 42  
    Musi to byc oznaczenia dla producenta samochodów , gdyż w datashet nie znalazłem. Czym on steruje przekażnikiem wykonawczym?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 42  
    Elektritowi chyba chodziło o wewnętrzne foto , a szczególnie tego tranzystora.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Przepraszam że dopiero teraz. To foto wnętrza z wylutowaną płytką. Miałem nadzieje że irfz44 podejdzie ale on ma tylko 50A, a akurat mam dwie sztuki.
    Czy ten sterownik ma grzanie przed zapłonem i grzeje kilka minut po zapłonie, podobne ja vw.
    Sterownik świec renault co to za tranzystor
  • Poziom 32  
    Zamontowałem tranzystory, wszystko działa podgrzewanie jakieś dziesięć sekund, Tylko jest problem z dogrzewaniem, po odpaleniu świece grzeją jakieś 10 minut i nic, nie wyłączją się, nie wiem ile czasu powinny grzać się na dogrzewaniu, ale coś jest chyba nie tak, bo kabelki aż miękną, a dogrzewanie się nie wyłacza, wiem że jest jeszcze gdzieś jakiś termostat na bloku od świec, ale nie wiem gdzie jest zamontowany.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Tranzystory są w pełni wysterowane, świece biorą jakieś około 20A każda. Po chwili pracy silnika przy dogrzewaniu, kable robią się strasznie ogorące, podobnie moduł i wtyk modułu. Nie czekałem aż silnik osiągnie 65st bo pewnie poszły by tranzystory. Klient wceśniej założył drugi moduł i po kilku kiloetrach padły tranzystory.
    Na dwóch płytkach sterujących tych modułów jest tak samo. W VW dogrzewnianie trwa jakieś 7 min.
    Czy może wiesz jak skrócić dogrzewanie lub je wyłączyć, auto ładnie pali nawet zimą, czy dogrzewanie ma swój czujnik temperatury wody, czy dostaje jakąś informacje z sterownika silnika.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Kolego georgesgr dziękuje za cenne informacje, okazało sie że była słaba masa na zasilaniu sterownika i po zaprzestaniu grzania mosfety się wysterowywały i paliły grzejąc do oporu.
    Mam pytnie załącza się teraz po wyłączeniu grzania świec kontrolka wtrysku ta z zygzakiem, silnik paracuje prawidłowo, ale lampka się pali.
    Jak wypnę małą wtyczkę z sterownika świec to lampka gaśnie. Może jeszcze jakaś podpowiedź w tej sprawie.
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałem trochę odświeżyć temat gdyż wyskoczył mi problem z tym sterownikiem. Grzeje cały czas, nawet kiedy silnik jest wyłączony i kluczyków nie ma w stacyjce. Czy to będzie wina typowo sterownika czy przyczyny szukać gdzie indziej? Wtajemniczonych prosiłbym o pomoc gdyż grzebanie na mrozie - bez garażu - średnio mi się uśmiecha. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 42  
    Motronic napisał:
    Panie Donku Pan się nie boi, 1\3 sejmu za panem stoi, pan prezydent murem za Panem stoi!
    Ech Jurek.... znowu walczysz. Ale tak, to wina sterownika a dodam że jest w tym reno yakie miejsce gdzie sie zwara robi do masy ze świczek i pali mosy
  • Poziom 2  
    Czyli nowy sterownik. Wielkie dzięki za odpowiedź.