Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MKII 98r 1,8 TD Problem z klimatyzacją

16 Maj 2009 14:10 4238 4
  • Poziom 9  
    Od pewnego czasu sprężarka klimy głośno pracuje (działa chłodzi choć zdaje mi sie że raczej słabo), załącza się i wyłącza co około 10 sekund

Kupiłem używaną sprężarkę, wymieniłem ją i dziś byłem nabić klime. I tu pojawił się problem, podczas kontroli podciśnienia pojawia się błąd na komputerze "nieszczelność", w warsztacie sprawdzili mi szczelność azotem i wszystko wyszło OK ale nabic nie idzie, ponieważ podczas kontroli podciśnienia jest błąd. Powiedzieli mi ze spręzarka jest walnięta i przepuszcza.
    Dodam, że 2 lata temu byłem w innym serwisie i obiaw był ten sam, (na starej spręzarce, teraz musiałem wymienic bo głośno pracowała) ale jeden fachowiec ominął jakoś ten błąd, nabił klime i kazał mi przyjechac po 3 dniach sprawdzic stan. Po tych dniach wszystko było OK nic nie uciekło.
    Co może byc przyczyną braku szczelnośći na podciśnieniu ???
    Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 43  
    Nawet jesli jest faktycznie niewielka nieszczelnosc,maszyna(VAICO,BOSCH) wyswietli komunikat,,nieszczelnosc,,Jednak wyswietli tez komunikat,,kontynuowac?,,i pozwoli na nabicie ukladu.Dziwna ta maszyna albo pracownik nie za bardzo umie ja obslugiwac.Dobrze jest napelnic uklad czynnikiem z kontrastem UV,po kilku dniach,podczas kontroli lampa UV nawet znikome nieszczelnosci beda pieknie swiecic na zielono
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanko. Nabilem klimatyzacje pomimo nieszczelności na podciśnieniu bez oleju, ponieważ fachowiec mi powiedział, że nie idzie uzupełnić oleju jeśli nie ma vakum. Nabił tylko środkiem chłodniczym. Czy ten układ bez oleju pochodzmi troche, jak wymieniałem sprężarkę to coś tam w środku było oleju.
  • Poziom 10  
    Bez oleju szybko ci sie zatrze. Zmień "fachowca" bo szkoda wydanych pieniędzy...
  • Poziom 27  
    po kupili stacje napełniające i już stali się FACHURAMI od klimatyzacji a nie wiedzą co to jest przegrzanie