Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra F cabrio bertone problem z elektryką szyb

16 May 2009 17:24 2689 1
  • Level 16  
    Witam serdecznie mam problem z w/w autem a dokładnie od kilku dni nie da się dosunąć lewej tylnej szyby. Alarm oryginalny z diodą w wyłączniku świateł awaryjnych i centralnym na kluczyk. W dół szyba zjechała bez problemu niestety do góry juz nie ruszyła. Co sprawdziłem sam - przełącznik od domykania szyb jest dobry, zamieniony z innym. Po załączeniu otwierania szyby zarówno z przedniego przycisku jak i z tyłu na silniku pojawia sie 12v / po przyciśnięciu przycisku zamykania szyby miernik wskazuje zamienioną biegunowość na złączu ale pojawia się tylko ok 1v. na chwilę obecną poratowałem się zamieniając miejscami przewody w złączu - teraz sytuacja jest odwrotna. Teraz moje pytanie gdzie szukać centralki i czy jest ona połączona z alarmem ? pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc :)
  • Level 9  
    Więc tak w przycisku(tylko nie wiem,czy w tym który steruje od strony kierowcy,czy w tym którym steruje się z tyłu)jest zagięta blaszka która odpowiada za podnoszenie szyby(są dwie blaszki:przyciskasz z góry podnosi się,przyciskasz z dołu opuszcza się).Musisz sprawdzić i jeden i drugi przycisk,ja miałem taki sam problem,rozebrałem przycisk nagiąłem blaszke,przeczyściłem styk i chodzi bez problemów.Możesz też jechać z tym do elektryka,ale można to samemu zrobić,bo po co na marno tracić pieniądze.POZDRAWIAM